Nedokážete seknout s kouřením, ale bojíte se rakoviny plic? Přírodní látky zmírní škodlivé účinky

Kouření zasahuje plíce, kardiovaskulární systém, vede ke zhoršení imunity, způsobuje poruchy zažívacího traktu, způsobuje záněty slinivky, žaludeční vředy či žlučové kameny, poškození kůže, kazivost a zubů a hrozí riziko mnoha druhů rakoviny. Jak tělo při kouření chránit?

Pokud kouříte a nemůžete nebo odmítáte přestat, potřebujete do těla dostat látky, které vás před účinky kouření pomohou ochránit. Toxiny, které se v těle hromadí, je třeba dostat ven z těla, jinak se v něm ukládají. Detoxikace, pestrá strava a přírodní doplňky jsou účinné prostředky, jak nebezpečné důsledky kouření zmírnit.

Pohyb a cvičení

Cvičení a zvýšená fyzická aktivita jsou velmi vhodné, i když kouříte. Částečně ochrání plíce a sníží riziko vzniku rakoviny plic. Zvýšení kardiovaskulární aktivity a zlepšení úrovně HDL cholesterolu je potvrzený efekt. Nepodléhejte sedavému stylu života, určitě to prospěje vašemu zdraví.

Acai

Acai vám pomůže odstranit velké množství volných radikálů, které kouření vyvolává. Antioxidanty obsažené v Acai, jako jsou polyfenoly a vitamíny A a C ochrání vaše tělo. Kouření zapříčiňuje i předčasné stárnutí a Acai pomáhá tento proces zvrátit. Antioxidanty volné radikály neutralizují a brání poškození buněčné DNA a buněčné membrány. Protizánětlivé účinky ochrání plíce před záněty způsobenými kouřením.

Maca

Kořen rostliny Maca podpoří detoxikaci těla, má antioxidační účinky, působí na fertilitu a sexuální libido, vyrovnává hormonální hladinu a zmírňuje škodlivé účinky kouření. Pomáhá  u žen i u mužů a má spoustu blahodárných účinků na naše tělo. Zkuste dosáhnout zlepšení zdravotního stavu či vzhledu právě díky superpotravinám.

Chlorella

Chlorella je jedna z nejúčinnějších zelených potravin pro detoxikaci těla. Odstraňuje z těla těžké kovy díky chlorofylu. Ten je plný antioxidantů včetně vitamínu C. Kouření snižuje příjem vitaminu C až o 25 % a je nutné jeho přísun zvýšit. Kromě citrusů, ananasu, kiwi a dalších druhů ovoce je ho hodně právě v Chlorelle. Chlorofyl uvolňuje hořčík a pomáhá krvi dopravit kyslík do buněk. Pomáhá zvýšit podíl antioxidantů v krvi, stejně jako vitamínů C, E a glutathionu.

Spirulina

Jednobuněčná řasa bohatá na vitamin A, beta karoten, vitaminy a antioxidanty, kterých mají často kuřáci nedostatek. Spirulina umí zmírnit pro-oxidační účinky aldehydů tabákového kouře a ketonů. Ty jsou zodpovědné za zvýšené riziko vzniku cévních chorob, rakoviny a chronické obstrukční plicní nemoci. Vitaminy, minerály a stopové prvky ve spirulině mají blahodárný vliv na kůži a vlasy.

Foto: Freepik

Autor: Pavla Růžičková

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments