Nejhorší chyby, které dělají ženy se svým zdravím. Nad některými zůstává rozum stát

Ženy se svým zdravím hazardují často, některé i denně, aniž by si to uvědomovaly. V dnešní době jsou na ně kladena mnohá očekávání. Čeho se tedy vyvarovat, abychom zlepšily své zdraví a životní styl?

Nedostatek spánku

Jedná se o častou chybu, která není pouze výsadou žen. Přesto jsou to právě ženy, co se s nedostatkem spánku potýkají častěji než muži. Potřebují za den stihnout vše, co si naplánovaly a den má bohužel jen 24 hodin. Řešením je zapracovat na spánkové hygieně a chodit si lehnout včas. Vyhnout se kávě před spaním, spát ve vyvětrané místnosti a odložit nebo delegovat povinnosti na jiného člena rodiny.

Nedostatečná zubní hygiena

Další hazard se zdravím je nesprávná či nedostatečná péče o chrup. Pravidelné čištění zubů dvakrát denně, používání zubní nitě nebo mezizubních kartáčků, preventivní kontroly u zubaře. Nepravidelná péče o chrup vede k nepříjemným zánětům dásní, ve vážných případech pak i k zánětům jinde v těle.

Nedostatek pohybu

Čím více let, zkušeností a práce, tím méně se nám chce cokoliv se sebou dělat. Často byste i chtěly, nicméně máte děti, pracovní povinnosti a je velmi těžké najít si čas. Pravidelný pohyb je velice důležitý, funguje jako prevence mnoha civilizačních onemocnění. Proto nepolevujte ve cvičení, může vás udržet dlouho v kondici. Navíc je to možnost, jak si udržet štíhlou postavu, nebo přinejmenším zamezit přibývání na váze.

Foto: Shutterstock

Ignorace pravidelných zdravotních prohlídek

Nic vás netrápí, nebolí, jste v nejlepších letech a není pro vás prioritní navštěvovat lékaře. Na preventivní prohlídky ale máte za zákona nárok, a navíc vám mohou zachránit život. Pokud se na jakýkoliv zdravotní problém přijde dříve, než se začne projevovat navenek, máte napůl vyhráno. Neignorujte vaše zdraví, návštěva praktické lékaře, gynekologa a zubaře je velmi důležitá.

Kouření

Dalším problémem v dnešní společnosti je kouření. Cigarety mají negativní dopad na zdraví každé ženy, zvyšují riziko rakoviny a v kombinaci s alkoholem opravdu významně. Projevuje se navenek na pleti, která ztrácí kvalitu, vytváří se na ní vrásky a žena vypadá starší, než ve skutečnosti je. Navíc tím neškodíte pouze sobě, ale i nekuřákům ve vašem okolí.

Nepravidelné stravování a věčné diety

Zkoušíte stále něco nového. Do módy vejde nový druh diety, najedete na ni. Střídáte přerušovaný půst, ketodietu a mnohé další a doufáte, že některá z nich zafunguje. Nebo naopak nic nestíháte a často se zapomínáte najíst. Ani jedna z variant není v pořádku, je vhodné dodat tělu vše, co potřebuje, aby nestrádalo a neusazovalo si tuk tam, kde ho rozhodně mít nechcete.

Pokud se v některých špatných návycích poznáváte, změňte je. Nebo se posuňte aspoň o krůček a udělejte cokoliv pro své zdraví. Tělo vám to vrátí!

Foto: Shutterstock, zdroj: Eatthis

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments