Nejzkušenější zahrádkáři používají na svá kouzla zubní pastu. Zde je důvod, proč tak činí

Zubní pasta je samozřejmě nezbytnou součástí každodenní hygieny. Není to ale jen naše ústní dutina kde se bude tento prostředek s fluorem hodit.

Tipy, které využívají lidé po celém světě

Možná se vám některé z následujících tipů budou zdát příliš bláznivé, jiné zase logické. Jedno je jasné – zubní pasta nalézá mnoho využití po celém světě. Hodí se v domácnosti i na zahradě. Zužitkovat tak můžete i pastu, kterou jste si koupili ve výprodeji, a nakonec jste ji vůbec k původnímu účelu nevyužili.

Když si zapomenete gel na vlasy

Není to nesmysl, opravdu to funguje. Samozřejmě si fluoridovou pastou nebudete svou kštici pomazávat každý den. Když se vám ale stane, že byste ocenili rychlý vlasový styling, a přitom nemáte po ruce gel na vlasy, sáhněte po zubní pastě. Budete vonět. Stačí jen rozetřít trochu pasty spolu s vodou v rukách a vetřít je do vlasů.

Obrazovka i klávesnice

Elektronická zařízení je potřeba pravidelně čistit. Někdy to přitom není tak úplně snadné. Když si na pomoc vezmete zubní pastu, trošku vody a hadřík, půjde to samo. Displej mobilu, obrazovku tabletu i počítače, ale také televizor nebo klávesnici si snadno vyčistíte.

Oblíbené leštidlo

Zrcadlo v koupelně dostává většinou pořádně zabrat. Přitom stačí každý večer setřít jeho plochu houbičkou namočenou ve vodě. Po zaschnutí si připravte houbičku s trochou zubní pasty a leštěte. Takto můžete ošetřit i okna nebo dveře sprchového koutu.

Foto: Shutterstock

Po bodnutí komárem nebo vosou

Píchnutí hmyzem je s létem spojeno snad od nepaměti. Zubní pasta pomáhá zklidnit svědění pokožky a ulevit od otoků. Stačí si na postižené místo nanést trošku zubní pasty a nechat ji zaschnout.

Záhon bez slimáků

Slizcí vetřelci zubní pastu doslova nesnášejí. Nakreslete jí okolo vašeho záhonu ohraničující čáru a těšte se z toho, jak půjdou slimáci na jinou stranu. Vašim dobrotám se zaručeně vyhnou.

Zubní pastou vyčistěte také květináče, konve a vázy, na kterých vám skutečně záleží. Budou se lesknout a nečistoty z nich snadno zmizí.

Foto: Shutterstock, zdroj: BalconyGardenWeb

Autor: Tomáš Kavka

Redaktor serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Iris
Iris
2 let

Zubní pastu na čištění lcd monitoru? Vždyť to poškrábete!
Pastu jako “styling na vlasy” – pokud máte holou hlavu nebo pár štětin, tak možná – já mám tmavě hnědé vlasy a dlouhé – už si to jdu patlat – Bože, to jsou rady… 😛