Znepokojivé zprávy o útoku žraloka v Egyptě. Plavčíci se akorát smáli

Do Egypta se vrátil strach ze žraloků. Děje se tak poměrně pravidelně, protože útoky těchto mořských tvorů na lidi nejsou zase tak ojedinělé, jak by se mohlo zdát. Prakticky každý rok k nějakému dojde, někdy i k několika, jakkoliv i tak jde o velmi malou pravděpodobnost, vzhledem k tomu, kolik turistů do země každoročně přijíždí.

Plavčíci nekonali

Tento pátek přitom došlo hned ke dvěma útokům v jeden den, a to navíc kousek od sebe. Zaznívají tak dohady o tom, že mohlo jít o jednoho žraloka, který ztratil zábrany.

Více se přitom ví o prvním z útoků, který se odehrál v zátoce Sahl Hasheesh v Hurghadě, kde leží několik oblíbených resortů. Média upozorňují, že někteří lidé místní plavčíky upozorňovali na to, že se v blízkosti pláže pohybuje žralok. Ti se však měli jen smát s tím, že tady nikdy žádný žralok nebyl. Pouhých 15 minut poté došlo k útoku. Pokud by přitom nařídili zákaz vstupu do moře, což měli učinit, zřejmě mohli předejít nejhoršímu.

Foto: Shutterstock

Momenty před útokem

Obětí se stala 68letá Rakuškanka, shodou okolností bývalá politička rakouské Strany Zelených. Než se vydala do vody, řekla svému partnerovi: “Půjdu si ještě na chvíli zaplavat.” Šlo o poslední slova, které od ní slyšel.

Jen o chvíli později už se žena ocitla ve chřtánu žraloka, který jí nekompromisně ukousl ruku a nohu. I přesto se ženě podařilo dostat se zpět na pláž, kde jí byla poskytnuta pomoc. Navzdory tomu zemřela v záchrance. Ačkoliv se mluvilo o šoku, zástava srdce byla zřejmě spíše důsledkem velké ztráty krve. Žena měla totiž dvojité tepenné krvácení a už ve vodě ztratila příliš mnoho krve.

Foto: Shutterstock, zdroj: OE24, Daily Mail

Autor: Tereza Vávrová

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Dlouhodobě se zajímá o spotřebitelská a ekonomická témata, která mají vliv na životy lidí. Prošla řadou médií, kde získala velké množství zkušeností o tom, co je opravdu důležité.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments