Není sladidlo jako sladidlo, aneb čím vším si můžeme osladit život?

Loading...

Nejčastější a zároveň nejznámější sladidlo je bílý cukr, který ale není odborníky příliš doporučován, protože podle nich je pro naše zdraví spíše škodlivinou, nežli přínosem. Není se proto čemu divit, že se stále více lidí snaží najít jinou alternativu, kterou by šlo tohle nezdravé sladidlo nahradit. Možná i vás zajímá, čím si můžete osladit život kromě rafinovaného bílého cukru. Dobrou zprávou je, že variant existuje hned několik, stačí si mezi nimi vybrat!

Jaké sladidlo je zdravější volbou?

Sladidlo použijeme nejen pro oslazení kávy, bývá nedílnou součástí moučníků i sladkých pokrmů, jeho využití je opravdu pestré. I proto je dobré zamyslet se nad zdravější alternativou, která pro naše zdraví nebude takovou zátěží. Naštěstí existuje celá řada vhodnějších sladidel, se kterými si můžete osladit život prakticky bez výčitek. Chcete prozradit, jaká sladidla to jsou?

 • Med

  Když se řekne náhražka cukru, většinu lidí okamžitě napadne med. Vzhledem k tomu, že se med může pyšnit poměrně bohatým obsahem, představuje zdravou alternativu klasického bílého cukru. Obsahuje spoustu minerálů a pro tělo důležitých vitamínů, přesto to s ním doporučujeme nepřehánět. Pamatujte na pravidlo “všeho s mírou”.

 • Třtinový cukr

  Třtinový cukr je další známou náhražkou, nutno ale dodat, že v tomto případě mluvíme o stejné kalorické bombě, jako kdybychom se bavili o klasickém bílém cukru. Jediný rozdíl spočívá v tom, že třtinový cukr obsahuje minerály a vitamíny, takže pro naše tělo není tak škodlivý, i tady ale radíme používat jej v rozumné míře.

 • Kokosový cukr

  Kokosový cukr není mezi lidmi až tak známý, což je možná škoda. Měli byste vědět, že kokosový cukr se může pyšnit nižším glykemickým indexem, takže není takovou kalorickou smrští pro naše tělo. Vyzdvihnout určitě můžeme i vysoký obsah vitamínů a antioxidantů, nevýhodou je fakt, že pro specifickou chuť se nehodí jako sladidlo úplně do všech pokrmů.

 • Stévie

  O stévii jakožto o zdravé náhražce cukru, se toho napsalo i napovídalo poměrně dost. Stévie je rostlinka, kterou si můžete pěstovat i doma, pořídit se dá i ve formě tablet nebo prášku. Výhodou stévie je skutečnost, že je zcela přírodní, našemu tělu nedodá vůbec žádnou energii.

Mohlo by se vám líbit

Loading...

Autor: Nikol Bláhová

Jsem milující maminka malé princezny a zároveň kreativní duše, která ráda skrze své články předává čtenářům nové a zajímavé informace. Vystudovala jsem IT, ale má životní cesta se měla ubírat směrem psaní. Mým snem je napsat knihu - a nejen jednu. Zdraví má každý z nás jen jedno, proto bychom o sebe měli pečovat s láskou, budu ráda, když se díky mým článkům dozvíte něco užitečného.

Komentujte

avatar
  Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?  
Upozornit na