Nepřekonatelné způsoby našich babiček, jak se zbavit bradavic snadno a především napořád

Bradavice jsou kožní útvar, který se objevuje často na rukou, nohou, ale i na obličeji nebo genitáliích u lidí se slabou imunitou. Mohou se odstraňovat kapalným dusíkem při lokálním zmrazení, chirurgicky, laserem, speciálními léčivy i pomocí bylin.

Černý rybíz

Můžete použít bobule, listy, kořeny a pupeny, třeba jako tinktury. Černý rybíz patří mezi silné antioxidanty a je bohatý na vitamín C. Odvar z listů posiluje imunitu.

Smil italský

Koření s chutí a vůní po maggi a kari přidávejte do pokrmů. Pročišťuje krev a je prevencí proti virovým nákazám. Ze smilu můžete připravit odvar nebo olej, kterým natíráte bradavice. Hrst čerstvého smilu povařte ve 2 deci vody a sceďte.

Topol černý

Zpracovávají se pupeny a někdy i kůra. Výtažky topolu zmírňují pocení a snižují výskyt bradavic. Zevně se používá ve formě mastí, zejména v kombinaci s natí vlaštovičníku a květem měsíčku. Výtažky topolu vyživují pokožku.

Vlaštovičník větší a smetánka lékařská

Vlaštovičník obsahuje látky, které bradavici vypálí. Lodyhy i listy se snadno lámou a tmavě žluté až oranžové mléko se dává denně týden na bradavice. Podobně, ale s o něco slabším účinkem, pomáhá i mléko z pampelišky neboli smetánky lékařské.

Grepový a tújový olej nebo Tee Tree

Antivirotické účinky má olej z grepových jadérek, olej z túje či Tee Tree. Působí preventivně a brání i rozšiřování bradavic. Potírejte je pravidelně aspoň 2x denně.

Penízovka sametonohá a hlíva ústřičná

Pro posílení imunity slouží tinktura z houby penízovky sametonohé. Čistí kůži, působí na bradavice, herpes, akné i ekzémy. Pro podporu imunity slouží i hlíva ústřičná. Působí proti virovým i bakteriálním infekcím a plísním. Zabere i tinktura z echinacey.

Foto: Shutterstock

Česnek a ocet

Česnek na týden naložte do octa a navlhčený tampon česnekovým octem přikládejte na bradavici. Okolí kůže ošetřete mastným měsíčkovým krémem či ricinovým olejem.

Citrón a ananas

Na bradavici přiložte plátek citrónu nebo ananasu, zavažte obvazem a nechte působit. Pravidelně opakujte a bradavice se pak lehce vyloupne.

Banánová slupka

Banánovou slupku přikládejte na bradavice vnitřní, bílou stranou po horké koupeli nohou. Přichyťte ji obvazem a nechte působit. Za 14 dní se bradavice vyloupne.

Pastovaný lesní med a propolis

Natírejte bradavici silnou vrstvou pastovaného lesního medu tak dlouho, dokud neodpadne. Současně si díky němu i vyživíte pokožku. Přidat můžete i propolis.

Foto: Shutterstock, zdroj: Healthline

Autor: Pavla Růžičková

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.