Netrapte se s připáleným nádobím. Vyleští ho trik s tabletou do myčky, bude jako úplně nové

Tablety do myčky jsou učiněný zázrak. Nejen, že skvěle umyjí vaše nádobí v myčce, ale dají se použít na vyčištění mnoha dalších věcí ve vaší domácnosti. Třeba i připálené kastroly. Jak na to?

Připálené hrnce už nemusí být očistec

Jako by nestačilo, že jste připálili jídlo, což samo o sobě není zrovna příjemné, navíc po vaší šikovnosti zbyde ještě totálně špinavý hrnec. Co teď? Hodinu drhnout se vám nechce. Naštěstí existuje trik s tabletou do myčky. Nejdříve se ubezpečte, že vaše nádobí je vhodné k mytí v myčce, aby ho náhodou tableta nepoškodila. Pak do hrnce nalijte teplou vodu, pokud je znečištění extra katastrofální, tak raději vodu vařící, vhoďte do ní tabletu do myčky a zamíchejte. Nechte pár hodin působit. Poté vylijte a dočistěte. Závěrečné čištění už by mělo jít jako po másle.

Existuje ještě jeden způsob. Tabletu rozmíchejte v malém množství vody, vznikne pasta, kterou můžete nanést na postižená místa. Pánev pak překryjte potravinářskou fólií a nechte působit přes noc.

Foto: Shutterstock

Všemožné usazeniny, zašlé utěrky, dokonce i toaleta

Tableta do myčky však zvládne mnohem víc než jen vyčistit nádobí. Pokud máte zašlou troubu, nasaďte si gumové rukavice, popadněte tabletu do myčky, vždy ji trochu namočte do vody a tímto způsobem špinavá dvířka očistěte.

Někteří profíci experimentují dokonce s bělením prádla. Trápí-li vás zašlé utěrky nebo třeba záclony, dejte je klasicky do pračky, navolte prací program a místo pracího prostředku vložte do zásobníku nebo přímo bubnu jednu či dvě tablety do myčky. Budete překvapeni.

Tablety skvěle fungují také na usazeniny v záchodové míse. Jednu můžete hodit přímo do záchodu, nechat čtvrt hodiny působit a spláchnout. Vaše toaleta bude zářit novotou.

V dnešní době může být díky všem pomocníkům a zlepšovákům úklid tak snadný. Proto využijme i zkušenosti ostatních s magicky čistícími účinky tablet do myčky.

Zdroj: ireceptar.cz, thekitchn.com

Autor: Hana Bordovská

Redaktorka serveru AAzdravi.cz

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments