Neuvěřitelně účinný domácí prací prášek. Odstraní absolutně všechny skvrny a stojí pár korun

Jestliže dáváte přednost spíše přírodním výrobkům před těmi chemicky upravenými, možná jste si zvykli doma občas vyrobit nějaký čistící prostředek. Zkoušeli jste už vyrábět domácí prášek na prádlo?

Domácí prací prostředky svědčí dětem i alergikům

Alergie na prací prášky jsou poměrně časté – lidé s citlivější pokožkou mohou kvůli chemickým prostředkům trpět ekzémy, ale třeba i dýchacími obtížemi. Ze stejného důvodu nejsou komerční prací prášky vhodné ani pro praní oblečení malých dětí, které mají ještě velmi jemnou kůži.

Různé prací prášky, bělidla a aviváže navíc mohou pořádně provětrat peněženku. Zvlášť když chcete prát poctivě a nakoupíte si různé prací prášky na světlé, tmavé či barevné prádlo.

Jak si vyrobit domácí prací prostředek?

Dejte si vařit litr vody. Než začne bublat, nastrouhejte si dvě kostky tuhého mýdla. Poté mýdlo přisypejte do vroucí vody a zamíchejte, mýdlo se bude krásně rozpouštět. Dále si připravte 400 g boraxu a 400 g jedlé sody, ke směsi přilijte mýdlový roztok. Míchejte, jak bude směs vychládat, začne pomalu tuhnout. Nezapomeňte si přidat do svého pracího prostředku pár kapek oblíbeného esenciálního oleje, aby prádlo krásně vonělo.

Foto: Shutterstock

Oblečení s výraznými skvrnami předpírejte

Domácí prací prostředky někdy nemusí mít takovou sílu jako ty chemicky upravené. Proto je lepší výrazné skvrny předprat. Nasypte na ně jedlou sodu a lehce zastříkněte vodou, aby mohla začít účinkovat. Další možností je do horké vody nasypat jedlou sodu a obyčejnou kuchyňskou sůl (můžete přidat trochu běžného saponátu) a nechat přes nos skvrny odmočit. Potom se vám budou prát jedna báseň.

Na praní se dá ušetřit

Tím, že prádlo předperete, můžete na praní také ušetřit – posléze totiž můžete v pračce prát na nižší teploty. Dále se doporučuje pračku před praním opravdu naplnit, nepouštět ji poloprázdnou, a alespoň občas sušit prádlo na šňůře nebo na věšáku, nikoli v sušičce.

Foto: Shutterstock

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments