Nevzdávejte se naděje na miminko! Navštivte reprodukční kliniku

Snažíte se založit rodinu, ale bez úspěchu? Nebojte se využít pomoci odborníků a splňte si svůj sen o velké rodině a plném domě dětí. Řada žen si myslí, že k návštěvě kliniky pro léčbu neplodnosti potřebuje lékařské doporučení, to však nemusí být pravidlem. Na reprodukční kliniku se můžete obrátit rovnou, a to nejen v případě problémů s otěhotněním, ale i pokud vás trápí nepravidelný menstruační cyklus, endometrióza či jiné komplikace. Období, kdy se s partnerem pokoušíte o miminko, by mělo patřit k nejhezčím chvílím vašeho života a pokud tomu tak není, neztrácejte zbytečně čas.

Neplodnost je tu s námi už od nepaměti

Přestože je problém s neplodností velmi diskutované téma posledních let, ani v minulosti to nešlo o nic neobvyklého. Problémy s početím jsou stejně staré, jako lidstvo samo. Naši předci se je snažili léčit různými způsoby od zaříkávání, přes rituály až po bylinné odvary. Dnešní technologie a medicína jsou naštěstí už mnohem dál. Důkazem je počet zdravě narozených dětí u párů, které by byly bez lékařské pomoci bezdětné. Nicméně síla rostlin se využívá i dnes v podobě fytoterapie.

Na co se připravit před návštěvou kliniky

Pokud vás čeká první návštěva reprodukční kliniky, není důvod k tomu, být nervózní nebo se dokonce bát. Vše začíná několika bezbolestnými vyšetřeními, které pomohou lékařům odhalit problém a nastavit správnou léčbu. Ženy čeká ultrazvukové vyšetření malé pánve, testování ženských hormonů nebo genetické vyšetření chromozomů. U mužů vyšetření spočívá v provedení spermiogramu. Párům se navíc doporučuje podstoupit i genetické vyšetření. Pořád jste z návštěvy kliniky nesví a vaše obavy se stále nerozplynuly? Přečtěte si více se o jednotlivých vyšetřeních na stránkách reprodukční kliniky Repromeda.

Ve zdravém těle, zdravý duch a zdravé miminko

Nezapomínejte ani na zdravou životosprávu, i ta hraje rozhodující roli ve snaze otěhotnět. To, že je potřeba vyvarovat se zbytečným cukrům, pravidelně sportovat a jíst hodně zeleniny a ovoce, slýcháme ze všech stran. Přestože víme, že je to pro naše tělo prospěšné, dodržování těchto zásad je v dnešní uspěchané době plné rychlého občerstvení a sedavého zaměstnání opravdu těžké. Nicméně je důležité na to myslet, obzvláště pokud se snažíte založit rodinu. V takovém případě do svého jídelníčku zařaďte kyselinu listovou a nenasycené mastné kyseliny (tučné ryby, vlašské ořechy, konopná a lněná semínka aj.), snižte příjem cukrů a zacvičte si.

Najděte ve svém životě ztracenou rovnováhu a vyhněte se stresu. Snaha o miminko má být především radost a ne starosti. Pokud se ani tak u vás čáp nebo vrána nezastaví, nebojte se navštívit některou z klinik. Uvidíte, že se i na vás brzo usměje štěstí a přivítáte doma nového člena rodiny.