Nikdy do pračky nesmíte dát tyto věci. Jakmile to uděláte, srazíte její životnost o 5 let

Do pračky automaticky dáváme vše, co ze sebe sundáme. Některé věci do ní ale nepatří, a přesto je tam mnoho lidí automatická dává. Pračka nám má usnadnit život, ale na všechno nestačí a nevědomky jí zkracujeme životnost.

Oblečení je potřeba vykapsovat

Častou chybou, která se stává zvlášť v domácnostech s dětmi, je nechávání kapesníků a drobných předmětů v kapsách. Klíče, mince, kartičky, to všechno může dělat neplechu a pračku postupně likvidovat. Vždy z kapes vše vyndávejte, a pokud už se stane, že v nich něco zůstane, cyklus zastavte a předmět odstraňte.

Zvířecí chlupy

Do pračky by se nemělo dostat ani oblečení pokryté zvířecími chlupy. Předtím, než ho vložíte do pračky, zkuste chlupy odstranit. Vhodný je na to například váleček na psí chlupy. Pokud je tam necháte, většinou se z oděvu všechny nedostanou, a v nejhorším případě mohou pračku i ucpat.

Oblečení polité hořlavinou

Benzín, ředidlo, čistý alkohol – zde je nepřítelem hlavně sušička. Protože v ní jsou vysoké teploty, mohl by vzniknout požár. Skvrn se zbavte jiným způsobem, a oděv nechte volně uschnout.

Vlna, samet nebo kašmír

Na běžný program jemné svetry určitě neperte. Mohou se zničit, zdeformovat, nebo se na nich vytvoří žmolky. Vhodnější postup je ruční praní, nebo můžete využít speciální program na tento typ prádla. Vždy se řiďte cedulkou od výrobce.

Foto: Shutterstock

Podprsenky

Automaticky dáváte prát podprsenky s dalším spodním prádlem? Není to vhodné hned ze dvou důvodů. Jejich háčky vám mohou poničit jiné jemné prádlo, a za druhé se podprsenky mohou vytahat nebo jinak zdeformovat. Když už je chcete prát v pračce, využijte prací sáček.

Plavky

Plavky se také hodí spíš na ruční praní. Když je jednou za čas vyperete v pračce, nejspíš se nic nestane. Ale činit tak opakovaně může být problém. Po návštěvě koupaliště je lepší vyprat je v ruce.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
6 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Tomáš
Tomáš
1 rok

Prosím, uveďte zdroje, ze kterých tyto nesmysly čerpáte.

Xavier
Xavier
1 rok
Reply to  Tomáš

Spíše materiál, než zdroje.

Aster
Aster
1 rok
Reply to  Xavier

Spíše materiál, který to píše 😀
Inu, když někdo nacpe do sušičky prádlo polité hořlavinou bez praní…co čeká 😀 😀
A taková vlna nebo samet pračku fakt těžce poškodí… 😀 😀 😀

Monika
Monika
1 rok

Božínku 😅😅

Tomáš
Tomáš
1 rok
Reply to  Monika

To nic, jsme přece na humorném webísku, a obzvlášť tato autorka ve zdejším pojetí humoru vyniká (na rozdíl od znalostí češtiny).

Aster
Aster
1 rok
Reply to  Tomáš

Pozor, žádná propast není dost hluboká – zdejší autoři humor neuznávají…