Zkušení lidé si po vaření potřou ruce celerem. Fígl, který zachránil řadu domácností

Celer jednoznačně patří mezi zeleninu, kterou máme obvykle v kuchyni při přípravě polévky. Dříve ale celer využívali i k jinému účelu než konzumaci.

Při práci v kuchyni často manipulujeme s potravinami, jejichž odér se ne vždy dá nazvat vůní. Při loupání a krájení cibule, pokud ji držíte v prstech, zůstane na rukou štiplavý zápach, který jde jen těžko smýt. Stejně tak, je tomu při manipulaci s česnekem či rybami. Ani použití mýdla a teplé vody neznamená, že zápach z rukou bude pryč.

Dnes již existuje řada pomocníků, kteří dokáží odstranit zápach z rukou během chvilky. Dříve si však museli poradit s přírodními produkty, a proto využívali nejen celer.

Jak odstranit nepříjemné aroma z rukou

Celer – pokud jste připravovali polévku nebo jiný pokrm a krájeli jste cibuli, můžete z další přísady vytvořit nejen chutný pokrm, ale zároveň vám pomůže odstranit zápach z rukou. Plátkem celeru potřete své ruce a opláchněte teplou vodou. Celer pohltí aroma.

Foto: Shutterstock

Káva – kávovou sedlinu můžete využít nejen na zahradě k hnojení, jako vlasový peeling nebo čisticí prostředek na připálený hrnec, ale i jako mycí prostředek na ruce. Uschovejte si kávovou sedlinu ke dřezu a můžete ji využít namísto mýdla.  

Sůl – velmi jednoduchý trik, na odstranění zápachu, je vlhké ruce potřít solí. Sůl v rukou jemně promnout a následně omýt teplou vodou. Zápach z rukou zmizí.

Citron – jistě už jste viděli několik tipů na využití citronu v kuchyni. Citron je skvělým pohlcovačem pachů. Můžete ho tedy využít i při odstranění zápachu z rukou. Citron rozkrojte a dužinou potřete ruce, následně opláchněte. Pakliže máte již vymačkanou šťávu z citronu, můžete ji použít namísto mýdla.

Pozor, vzhledem ke kyselosti citronu není vhodné potírat jím podrážděnou nebo narušenou kůži, která by mohla pálit. Stejně tak sůl by neměla být použita na porušenou kůži.

Při manipulaci s potravinami, jejichž vůně vám není příjemná, můžete použít jednorázové rukavice. Tak zcela předejdete zápachu.

Foto: Shutterstock

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments