Nová TV stanice nadchla diváky. Na nic jiného se už nedíváme, hlásí Češi. Nova a Prima to mohou zabalit

Diváci v České republice před několika týdny zažili něco, v co už prakticky nikdo nedoufal. V době útlumu klasických televizních stanic totiž na tuzemský trh přišel zcela nový hráč, a to ne ledajaký. Svým formátem může směle konkurovat dosud dominantním stanicím v čele s TV Nova a TV Prima, a dokonce je ještě překonávat.

Lidem to tady chybělo

Už samotné uvedení stanice bylo velmi sledovanou událostí a teď se začíná potvrzovat, že jde o skutečně těžkou váhu. Warner TV zažívá fantastický nástup na českou televizní scénu a jeho obraz svítí ve stále větším počtu domácností. Společnost Warner Bros. Discovery si ostatně od našeho trhu slibuje velké věci. Bezplatnou stanici se svým programem zde totiž spustila jako teprve ve druhé zemi na světě. Tou první byla Itálie.

Důvodem tohoto kroku je především to, že v tuzemsku se klasickému lineárnímu vysílání, které je živeno reklamou, nadmíru daří. Zatímco všude po světě se sledují spíše kabelovky, které jsou dnes ve velkém útlumu, v případě bezplatného vysílání není takový propad cítit. A tak i provozovatel slavné kabelové stanice HBO vyrukoval s programem, který nabízí zdarma.

A podle všeho udělal dobře. “Přesně tohle nám tady chybělo. Na Nově a Primě už dávají jen samé přihlouplé seriály nebo nějaké kuchařské show, ale co jsme naladili Warner TV, sledujeme prvotřídní zahraniční tvorbu v podobě špičkových filmů a seriálů,” tvrdí paní Marcela z Karviné.

Je to teprve začátek?

Divákům se líbí i to, že poměr vysílané tvorby a reklamy je mnohem vyváženější než to, co se v posledních letech odehrává na jiných komerčních stanicích. “Vždyť tam už se na to nedá ani koukat. Za hodinu máte tři dlouhé reklamní bloky. Tady mi ale reklama vůbec nevadí,” vysvětluje spokojená divačka.

Čtěte také: Velká hvězda České televize má obrovský průšvih. Pustili se do ní už i kolegové. Tohle už nedá

Jedním z velkých důvodů úspěchu je také parádní program, který Warner TV sestavila. Má totiž kde brát. Prakticky žádná jiná televizní společnost nedisponuje tak bohatým archivem starší i nové tvorby. A tato televize se ji rozhodně nebojí nasadit. Zdá se tedy, že lineární vysílání zažívá v České republice renesanci a kdo ví, zda do budoucna nepřijde ještě více zajímavých značek.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
13 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Daniel
Daniel
22 dní

Velké zklamání nic nového další Max ňebo Supermax o 100% lepší je OK tv.