Nová TV stanice nadchla diváky. Na nic jiného se už nedíváme, hlásí Češi. Nova a Prima to mohou zabalit

Diváci v České republice před několika týdny zažili něco, v co už prakticky nikdo nedoufal. V době útlumu klasických televizních stanic totiž na tuzemský trh přišel zcela nový hráč, a to ne ledajaký. Svým formátem může směle konkurovat dosud dominantním stanicím v čele s TV Nova a TV Prima, a dokonce je ještě překonávat.

Lidem to tady chybělo

Už samotné uvedení stanice bylo velmi sledovanou událostí a teď se začíná potvrzovat, že jde o skutečně těžkou váhu. Warner TV zažívá fantastický nástup na českou televizní scénu a jeho obraz svítí ve stále větším počtu domácností. Společnost Warner Bros. Discovery si ostatně od našeho trhu slibuje velké věci. Bezplatnou stanici se svým programem zde totiž spustila jako teprve ve druhé zemi na světě. Tou první byla Itálie.

Důvodem tohoto kroku je především to, že v tuzemsku se klasickému lineárnímu vysílání, které je živeno reklamou, nadmíru daří. Zatímco všude po světě se sledují spíše kabelovky, které jsou dnes ve velkém útlumu, v případě bezplatného vysílání není takový propad cítit. A tak i provozovatel slavné kabelové stanice HBO vyrukoval s programem, který nabízí zdarma.

A podle všeho udělal dobře. “Přesně tohle nám tady chybělo. Na Nově a Primě už dávají jen samé přihlouplé seriály nebo nějaké kuchařské show, ale co jsme naladili Warner TV, sledujeme prvotřídní zahraniční tvorbu v podobě špičkových filmů a seriálů,” tvrdí paní Marcela z Karviné.

Je to teprve začátek?

Divákům se líbí i to, že poměr vysílané tvorby a reklamy je mnohem vyváženější než to, co se v posledních letech odehrává na jiných komerčních stanicích. “Vždyť tam už se na to nedá ani koukat. Za hodinu máte tři dlouhé reklamní bloky. Tady mi ale reklama vůbec nevadí,” vysvětluje spokojená divačka.

Čtěte také: Velká hvězda České televize má obrovský průšvih. Pustili se do ní už i kolegové. Tohle už nedá

Jedním z velkých důvodů úspěchu je také parádní program, který Warner TV sestavila. Má totiž kde brát. Prakticky žádná jiná televizní společnost nedisponuje tak bohatým archivem starší i nové tvorby. A tato televize se ji rozhodně nebojí nasadit. Zdá se tedy, že lineární vysílání zažívá v České republice renesanci a kdo ví, zda do budoucna nepřijde ještě více zajímavých značek.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
13 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Karel
Karel
26 dní

Tak tento kanál ani nevím že existuje. Ještě jsem neměl čas to zjistit. Vyhledám a podívám se.

Last edited 26 dní by Karel
Libuše
Libuše
26 dní

Už pár měsíců o tom píšete ale nikde ji nemůžu najít a ani naladit pokud opravdu existuje kde ji najdu nebo jak ji naladit nebo jeto zase nějaká fáma?

Jan Novák
Jan Novák
27 dní

Program plný vyčpělých nebo béčkových kousků, jen další tuctové vysílání za účelem prodeje reklamy. Kolik vám, paní Štěpánová, zaplatili že tohle propagujete ?

Miki Mayer
Miki Mayer
27 dní

Je to samý seriál,tak nevím co lidi chválí,chce to víc večerních filmů a časem i knihovnu filmů,abych si mohl vybrat

Jiří
Jiří
27 dní

Seriály co dávají všude filmy nic moc vše co už tady dávno je akorát že to má firma známá a redaktorka dělá reklamu

Richard Frank
Richard Frank
27 dní

Podívám se pouze na filmy.Ty seriály mne vůbec neoslovily.

Fotr
Fotr
27 dní

Další zbytečný kanál

Tonda
Tonda
27 dní

Mají program nic moc ,co by mě uchvátilo ,redaktorka je asi placená novou stanicí

Martin
Martin
27 dní
Reply to  Tonda

Přesně tak 😀

Pavel
Pavel
27 dní
Reply to  Tonda

Taky si to myslím.

Jan
Jan
27 dní

Opět americké seriály o ničem a bez myšlenky, dobré tak pro americké ovečky

Pavel
Pavel
28 dní

Co jsem se z toho článku nedočetl jaká věková skupina tuto TV sleduje.