Nutno ihned vyhodit toto máslo. Prodávalo se v obrovském množství, ale kdo ho sní, bude litovat

Strategie obchodních řetězců působících v České republice už je veřejně známá. Bohužel to pro zákazníky neznamená nic dobrého, protože se neustále dokola opakuje vzorec, kdy obchody chtějí nakoupit především levně a potom draze prodat. Při tom se ale někdy nedodrží ani ty nejzákladnější standardy a výsledkem je vysoce závadný produkt, který si nakoupí velké množství zákazníků.

Je to známá firma

Máme tu další takový případ, který se objevil v obchodním řetězci Billa. Ten je přitom mnoha zákazníky považován za to nejlepší, co je v České republice k dispozici. Ale chyby se nevyhýbají ani jemu. Samotný řetězec musel na svém webu oznámit, že stahuje z oběhu svou oblíbenou pomazánku, kterou prodává pod privátní značkou Clever.

Nejde o nic menšího než pomazánkové máslo Clever s křenovou příchutí, a to v balení 150 gramů, kdy minimální datum trvanlivosti je stanoveno na 26. 11. 2023. Pakliže se ptáte, kdo tento produkt pro privátní značku vyráběl, potom je odpověď, že to byla velká mlékárna Olma, jež spadá do nechvalně proslulého holdingu Agrofert.

U výrobku společnosti OLMA, a.s. může dojít k nafouknutí víčka,” varuje společnost Billa, která oznámila i skutečnost, že na problému spolupracuje se Státní zemědělskou a potravinářskou inspekcí. Výrobek však stahuje z vlastní iniciativy. Zřejmě si sama všimla, že s ním není něco v pořádku, případně jí na to upozornili zákazníci.

Foto: Shutterstock

Okamžitě se toho zbavte

Nejde tedy o zjištění samotné SZPI, tudíž nemáme ani více informací. Jen to, že se výrobek nemá v žádném případě konzumovat. Pravděpodobně v něm dochází k nechtěným procesům, jež potom nafouknou víčko.

To je hodně nepříjemné. Pomazánková másla Clever kupujeme každý týden ve velkém. Bohužel, toto jsme zřejmě zkonzumovali, jelikož jsme nevěděli, že je závadné,” říká paní Dana, která však na sobě ani rodině nepozorovala žádné důsledky. To ovšem neznamená, že se u někoho jiného nemohou objevit.

Čtěte také: V českých obchodech je silně závadné maso z Ukrajiny. Poznáte ho jednoduše, vozí ho sem jedna vypečená firma

Pakliže máte výrobek ještě doma, v žádném případě ho nejezte. Hoďte ho raději rovnou do koše, nebo pokud vám to za to stojí, můžete ho vrátit v kterékoliv prodejně Billa. Jelikož je to zboží pod privátní značkou, nemusíte mít ani účtenku.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments