Obchodní řetězec nadchnul Čechy. Ceny snížil o 30 %, lidé šetří za potraviny jako v Polsku

Je docela možné, že problematika vysokých cen potravin se začíná určitým způsobem řešit a tlak na obchodní řetězce nese ovoce. Přeci jen, v posledních dnech se z jejich hlediska ukázalo, že je to již neudržitelné. A věci se začínají měnit.

Dá se ušetřit dost

Pravdou je, že to řetězce ještě jednou zkusily a oznámily, že na začátku příštího roku znovu zdraží, a to navzdory snížené DPH. To však bylo již tou příslovečnou poslední kapkou. Na odpor se začali šikovat jak zákazníky, tak i samotný stát prostřednictvím svých úřadů, který sliboval obchodníkům náležitou odplatu v podobě pokut.

Nakonec obchodní řetězce couvly a oznámily, že snížené DPH v příštím roce zohlední. Některé se potom začaly dokonce předhánět v tom, jak moc zlevní. Například Penny Market zakomponoval nižší daň do svých cen již v prosinci a Lidl pro změnu uvedl, že snížení daně u vybraných potravin zdvojnásobí, takže ušetříte ještě více.

Tak trochu v pozadí je ale největší “cenový skokan”, kterým je Tesco. To už do cen tvrdě šlape nějakou dobu a na nákupech se tu dá opravdu hodně ušetřit. “Nechápu, proč lidé jezdí do Polska, tady nakoupím vždy snad ještě levněji a nemusím vážit dlouhou cestu,” říká pan Roman z Prahy.

Tesco zavedlo skutečně zajímavý koncept, kdy má v podstatě dvojí ceny. Ty výrazně výhodnější získáte po načtení klubové karty, na kterou má nárok každý. Překvapivě hodně lidí ji však u kasy nepředkládá a platí tedy plné ceny.

Foto: Shutterstock

To už je značný rozdíl

Je to opravdu rozdíl. Teď před Vánoci jsem dělal nákup za 3000 Kč s uplatněnou kartou. Když jsem se podíval na účet, byla úspora na ClubCard celých 1400 Kč. Normálně bych tedy platil 4400 Kč,” říká pan Roman. “Přede mnou byla paní, která platila za nákup 5 tisíc, a když se jí prodavačka zeptala, zda má kartičku, tak řekla, že nic takového nechce.”

Tato dotyčná tak zaplatila plnou cenu, i když mohla hodně zajímavě ušetřit. Samotný řetězec na základě svých údajů udává, že průměrná úspora v rámci klubu je 30 % na nákupu. Z pěti tisíc korun to činí nějakých patnáct stovek.

Ukazuje se tedy, že k poměrně slušným cenám potravin lze přijít i v České republice, jen kvůli tomu musíte obětovat něco ze svých soukromých údajů a smířit se s tím, že obchody vám budou nabídky personifikovat na míru.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Gab
Gab
4 měsíců

Kolik jste dostala za tu reklamu? Dívala jste se na tu ‘základní ‘ cenu v Tesco, že které se dává sleva?

Lucka
Lucka
4 měsíců

Není divu že, “jako by” ušetřil za nákup v tescu s kartou, když pro všechny kdo nemají karty jsou ceny dražší než třeba v albertu, a to sakra o dost. Jen jednou jsem se takhle v Tescu napálila a už nikdy, jinak v těch jejich “velkých” slevách pro členy klubu je pramalý rozdíl s jiným obchodem v září kdy jsem se takhle sprostě nachytala jsem zjistila že ceny v tesco klubu jsou stejné jako ceny v jiném krámu. Takže sleva 1300,- no… popravdě není sleva je to naoko aby lidé co jsou členy si mysleli jak kupují výhodně. Konec konců… Číst vice »