Stát lidem náhle vrací 100 tisíc korun. Kdo si o ně neřekne, tomu brzy propadnou. Je nutno jednat

Peněz dnes nemá prakticky nikdo nazbyt, ba právě naopak. Roky se to domácnostem dařilo všemožně zvládat a překonávat jednu krizi za druhou. Teď už ale vše doléhá velkou silou a zlepšení je v nedohlednu. Vypadá to přitom, že nás čeká další složitý rok. A možná nejenom jeden.

Nárok na peníze

Je tu nicméně možnost, že byste část pracně vydělaných a odvedených peněz mohli získat zpět. Jednoduše proto, že vám náleží. Teď je však drží úřady, u kterých si je musíte vyzvednout. A když tak neučiníte, stane se bohužel to, že vám nevratně propadnou.

Řeč není o ničem jiném než o prostředcích z druhého důchodového pilíře, který byl před lety zrušen. Řada lidí už si své peníze vybrala, ovšem spousta z nich tak ještě neučinila. Možná si myslí, že jsou jejich prostředky kdesi v bezpečí a že je dostanou vyplaceny k důchodu. Tak tomu ale není, musí se o ně neprodleně přihlásit, jelikož k tomu vyhrazený čas se chýlí ke konci.

Generální finanční ředitelství stanovilo lhůtu do konce tohoto roku, kdy si musí všichni peníze z druhého pilíře vybrat. Aktuálně jich tam leží za 3,5 milionu korun od celkem stovek různých osob. V každém případě jde o tisíce korun, ovšem najdou se i tací, kteří tam mají nevyzvednutých 100 tisíc a více.

Foto: Shutterstock

Moc času nezbývá

To pochopitelně nejsou peníze, které by si v dnešní době mohl kdokoliv dovolit ztratit, i když je třeba teď nepotřebuje. Uvědomte si také, že pokud se o své prostředky aktivně nepřihlásíte, budou v příštím roce převedeny do státního rozpočtu. Jednoduše vám je tak definitivně seberou a v příštím roce už žádost o jejich navrácení neuznají.

Čtěte také: Drsná rána pro Čechy. Stát jim sebere největší finanční výhodu, kterou měli. Domácnosti přijdou o značné peníze

Času už příliš mnoho nezbývá, obzvlášť při vědomí toho, že takto před Vánoci už se úřadům příliš pracovat nechce a cokoliv vyřídit může být složité. Tuto možnost však stále máte, i kdybyste měli učinit písemné podání například prostřednictvím datové schránky. Vyřízení žádosti potom může trvat až 30 dalších dnů. Následně vám peníze přistanou na účtu a mohou posloužit jako velmi příjemné přilepšení, se kterým už jste třeba ani nepočítali.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments