Objevila se úplně nová metoda mytí oken až z Ukrajiny. Smíchám 2 věci dohromady a okna září čistotou celý rok

Správný výběr čistícího prostředku pro okenní rámy je klíčový pro úspěšné a bezpečné čištění. Musí mít dvě základní vlastnosti – dobře rozpouštět a uvolňovat špínu a zároveň nesmí poškodit povrch rámů. Pokud se pustíte do úklidu, měli byste si zapamatovat základní pravidla. Nikdy nepoužívejte abrazivní čisticí prostředky nebo houbičky s hrubým povrchem, které mohou povrch rámů poškodit.

Dvě ingredience

Existuje mnoho způsobů, jak si poradit s těžko přístupnými místy a silně znečištěnými místy. Jedlá soda a peroxid vodíku jsou účinné prostředky, které mohou pomoci. Nasypejte sodu na místo, které chcete vyčistit, a opatrně zalijte peroxidem, aby vznikla středně hustá pěna.

Nechte několik minut působit a poté setřete hadříkem nebo papírovými utěrkami. Na silně znečištěných místech můžete postup opakovat. Peroxid vodíku se dá nahradit i octem. I tak můžete dosáhnout srovnatelných výsledků.

Nezapomeňte na těsnění

Po umytí rámu nezapomeňte věnovat pozornost také těsnění. Po ošetření silikonovým olejem budou těsnění fungovat jako nová, a budou v dobré kondici. Stejně tak je důležité ošetřit pohyblivé části oken, jako jsou panty a zámky, aby byly funkční a nezpůsobovaly problémy.

Foto: Shutterstock

Starejte se o okna

Výběr správného čistícího prostředku, dodržení základních pravidel a péče o těsnění a pohyblivé části oken jsou klíčové pro úspěšné a bezpečné čištění okenních rámů. Pokud tyto kroky pravidelně provádíte, ušetříte si nervy a peníze za výměnu poškozených částí oken.

Můžete použít i komerční prostředky

Pokud preferujete komerční čisticí prostředky, můžete sáhnout po speciálních přípravcích určených právě na čištění okenních rámů. Tyto prostředky mají často vynikající vlastnosti rozpouštění a odstraňování špíny a zároveň jsou šetrné k povrchu. Doporučujeme však pečlivě zkontrolovat složení a použít pouze takové prostředky, které neobsahují abraziva ani agresivní chemikálie, které by mohly povrch poškodit.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
9 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Blanka
Blanka
6 měsíců

UA návod,koho zajímá.
Soda,ocet a atd.Ale tady ty věci známé X let.Na UA snad 100let za opicemi
to zjistili, že nějaká Soda je?Hm! pleskam.
Nechte si svý rady.

Last edited 6 měsíců by Blanka
Kamil
Kamil
11 měsíců

Co je to za blábol? Soda + peroxid, ale spíš ocet, se používají xx let. A nápad pochází od našich českých, moravských, slovenských prapra babiček, určitě ho nevymyslely děvuchy z Ukrajiny! Vlastně pochybuji, že tam mají tušení co to soda je. Autorka článku bude zřejmě podporovatelka ukrajinského režimu, k tomu studentka vysoké školy se zaměřením na pseudohumanitní obor.

Blanka
Blanka
6 měsíců
Reply to  Kamil

Souhlasím s vaším názorem.

Bohumila
Bohumila
1 rok

Koukám, že na uklízení má autorka UK, že má znalosti od nich.Jen dokazuje jejich zaostalost a bídu. Tohle byli recepty už u našich babiček. Jsou osvětčený,jen na ně mladí zapomínají. Příště p. Lorencová až budete psát další moudra, tak připomeňte naše maminky a babičky, jak do dělají jiní. Už jste na ten váš odkaz s UK trapný.

Martin Horáček
Martin Horáček
1 rok

Z Ukrajiny? Ta špína nikdy okna nemeje, jenom granátem.

Blanka
Blanka
6 měsíců

Souhlas

elíza
elíza
1 rok

Ještě by tu měl být návod, jak na okno nasypu tu jedlou sodu a zaleju peroxidem, aniž by ta soda spadla a peroxid nestekl dolů.

Martin Horáček
Martin Horáček
1 rok
Reply to  elíza

Lidi, ta ženská co ty hovna píše, tu bych fakt nechtěl doma.

Bohumila
Bohumila
1 rok

To jste ještě nečetl od ní jak uchovat pečivo. Stejný název.Tyhle vychytávky věděly už naše babičky.