Oblíbená česká mouka má problém. Okamžitě ji vyhoďte. Neuvěříte, co se do ní dostalo za věci

Mouka v poslední době neustále zdražuje. To ale není jediný problém, který je s ní aktuálně spojen. Do oběhu se totiž dostala závadná balení, která mohou poškodit zdraví. Jak totiž informovala společnost GoodMills, která vyrábí mouku značky Babiččina volba, došlo k tomu, že se ve výrobku mohou nacházet nebezpečné třísky.

Může dojít k poranění

Dřevěné částice se do mouky dostaly v Litoměřickém mlýně, kde došlo k poškození dřevěné části zásobníku. Ten se rozdrolil a dostal se tak přímo do mouky. Výrobce tak nařídil stáhnout veškerou produkci, která pocházela z tohoto mlýna a mohla být zamořena třískami. Podle dostupných informací jde o šarže označené jako DMT 31.3., 4.4. a 6.4. 2023. Ty se měly prodávat v řetězcích Albert, Billa a Globus.

Bohužel nedošlo k včasnému záchytu a stažení z prodeje. Závadná mouka se tak nějakou dobu prodávala a lidé z ní tak vařili a pekli. Pokud se tak stalo a máte nějaké zdravotní problémy vy sami, případně někdo, kdo produkci z této mouky konzumoval, měl by okamžitě vyhledat chirurgickou ambulanci. Mohlo totiž dojít k poškození zažívacího traktu třískami. To může způsobit i vnitřní krvácení.

Foto: Shutterstock

Mouku zkuste prosít nebo ji vraťte

Zákazníci každopádně mohou kontaminovanou mouku vrátit v místě prodeje. Klíčové je datum minimální spotřeby, které odpovídá číslu šarže. Jde tak o data 31.03.2023, 04.04.2023 nebo 06.04.2023. Případně můžete mouku prosít a zachytit tak případné dřevěné částice.

Babiččina volba je velmi populární značkou mouky. Kvůli tomuto incidentu však na popularitě jistě utrpí.

Foto: Shutterstock

Autor: Tereza Vávrová

Výživová poradkyně a dlouholetá autorka článků se zdravotní tematikou.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
7 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Iris
Iris
7 měsíců

Trochu mě udivuje jedna věc – žaludeční kyseliny jsou tak silné, že si poradí i s kostmi a dřevěné třísky jsou problém? Nabízí se otázka – co je to za dřevo a dále – jak velké byly ty třísky – aby způsobily v žaludku takový problém, musely by být v mouce vidět pouhým okem – z toho by snad nikdo se zdravým rozumem těsto nedělal, ne?
V čem se pletu?

Zdeněk
Zdeněk
7 měsíců
Reply to  Iris

Vy myslíte. To se ale nesmí!

Hana
Hana
7 měsíců

Nevím jak kdo,ale tuto babiččinu mouku nekupuji. Jednou jsem ji koupila byla špatná ani těsto nevykynulo. Nejhorší jakou jsem kdy měla.

Josef
Josef
7 měsíců

Filmy p. Trošky mám rád. Nejlepší dle mě je Poklad hraběte Chamaré je vynikající . Bohužel jeho poslední filmy například Kameňák od 3 a Babovřesky a poslední pohádka šli s kvalitou hodně dolů. I přesto jeho starší filmy mám a budu mít rád

Antonie
Antonie
7 měsíců

Jak je možné, že mají dřevěný zásobník. V potravinářském průmyslu vadí i dřevěné násady u košťat a lopat na úklid.Tedy,asi jak kde.

Iris
Iris
7 měsíců
Reply to  Antonie

Myslíte, že kdysi měli zásobníky z plastu nebo zkovu? Ono to asi bude kvalitou.

Eva
Eva
7 měsíců

Myslím si, že rozumný člověk ví, že se občas něco takového stane,i když by nemělo,a určitě nepřestane kupovat oblíbenou značku jen kvůli tomu, že měl mlýn technickou závadu.