Oblíbená hvězda České televize brzy poletí. Už to pořádně přehnala, to je konečná

Mnozí byli překvapeni tím, že nový generální ředitel České televize, kterým se v říjnu loňského roku stal Jan Souček, provedl tak málo změn v personálním obsazení této veřejnoprávní stanice. Zejména potom ve známých tvářích, které každý den vystupují na televizních obrazovkách a kterých mají diváci už často opravdu plné zuby.

Někdo už musel skončit

Poroučet se musela pouze jedna z hlavních tváří, kterou je Jakub Železný, kterého fakticky stáhli z obrazovek a už ho tam nechtějí pustit. Naopak třeba Václav Moravec nebo Nora Fridrichová v České televizi přesluhují dále. Neuplyne přitom týden, kdy by se některý z nich nedopustil pořádného přešlapu.

Třeba Moravec si zve do pořadu pořád ty samé hosty a Fridrichová už se podle všeho zcela utrhla ze řetězu a rozhodla se vytvářet takové reportáže, které jsou vysoce tendenční a které se přiklánějí vždy pouze na jednu stranu. Něco takového však nelze dlouhodobě tolerovat a moderátorka už kvůli tomu byla i na koberečku.

Velkým průšvihem byla například reportáž o dění na Filozofické fakultě, kdy moderátorka vyzpovídala matku jedné z obětí. Ta mluvila velmi emotivně a nepříliš překvapivě obviňovala všechny možné složky, že všechno zpackaly. Takový pohled mít může, ovšem Česká televize dopustila to, že druhá strana se nedostala ke slovu, a byl tu tudíž prezentován pouze jednostranný pohled.

Foto: Shutterstock

Už toho bylo dost

To samé pak udělala při vysvětlování výsledků posledních voleb, ve kterých masivně uspěl Filip Turek. V pořadu 168 hodin byl přizván jakýsi expert, který z fleku vypálil, že hlasy mu odevzdali nevzdělaní burani. Nejenže to nebyla podle následných výzkumů pravda, ale takovéto označení více než 10 % tuzemské populace je opravdu na pováženou. Opět zde přitom chyběla jakákoliv oponentura. Navíc se stalo to, že Fridrichová se daným výrokem ještě oháněla na sociálních sítích, kde ho prezentovala jako něco, co by lidé měli vědět. Pořádně to tam ale schytala a spolu s ní i celá Česká televize.

Čtěte také: Česká televize začala lidem posílat hrozný dopis. Kdo nezaplatí, dopadne opravdu špatně

Je otázkou, jak dlouho si to nechají nadřízení moderátorky líbit. Vrhá totiž opravdu špatné světlo na celou veřejnoprávní instituci, která má být neutrální, což ovšem v řadě svých pořadů prokazatelně není. Podle zákulisních informací už se ale připravují kroky, na jejichž konci by měl být odchod Nory Fridrichové z ČT. Po posledních eskapádách totiž přišla i o své poslední zastánce.

Foto: Český rozhlas

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Milada Beránková

Jak Moravec tak Fridrichová jsou vynikající a není proč je vyhazovat.Takový komoušský zvyk,vyhazovat lidi z práce.Nejlepší je to od takových patlalů jako jsou na AAzdraví.Cokoli jste koupili okamžitě vyhoďte nebo to pořádně slíznete nebo do Čech dovezli otrávené maso.Udělejte něco dobrého pro lidi a okamžitě se zrušte.

Stanislav
Stanislav
17 dní

Jsem toho názoru, že pozvat tam druhou stranu by bylo kontraproduktivní, neboť za prvé, byla toho nedávno polovička hlavních zpráv, jak jsou policajti fantastičtí a také se domnívám, že by z toho vznikla hádka a nic kloudného by se neřeklo. A protože právě proto, že bylo vyhádření policie a záchranných složek součástí hlavních zpráv, tak pořad paní Frydrychové, kterou mimochodem, považuji za nejlepší a nejtvrdší žurnalistku, kterou máme, nelze považovat za tendenční. Jednostranný ano, ale vyvažující jednostranné vyjádření ve zmiňovaných zprávách

Chřenovák
Chřenovák
17 dní

Hlavně aby Anička nevylitla 🤠
Co bysme si bez ní počaly tady 😂