Obrovské účinky česnekové vody. Jedna sklenice zničí škodlivé bakterie ve střevech a zabrání rakovině

Něco tak obyčejného, a přesto extrémně účinného. To je česneková voda sestávající z pouhých dvou surovin. Jak už název napovídá, stačit vám bude voda a česnek. Jde stále o poněkud netradiční způsob, jak si dopřát nejúčinnější přírodní antibiotikum, avšak postupem času nabývá na oblibě. Česneková voda v každém případě podpoří zdravý jídelníček a především obranyschopnost organismu. Jde zároveň o vynikající způsob, jak přidat česnek do vaší stravy.

Skvělé účinky česnekové vody

Několik studií již potvrdilo, že dlouhodobé užívání česneku může působit preventivně vůči rakovině. Česnek totiž obsahuje organické sloučeniny síry, o kterých je známo, že likvidují buňky v glioblastomech, což jsou mozkové nádory. Stejně tak se konzumace syrového česneku pojí s nižším rizikem rakoviny plic.

Vědci rovněž zjistili, že česnek má výborní antibiotické vlastnosti, díky čemuž dokáže bojovat proti bakteriím, virům a houbám. Obsahuje sloučeninu, která je známá jako dialylsulfid. Ta je přitom až stokrát účinnější vůči některým bakteriím než oblíbená antibiotika.

Jde především o účinek na bakterii campylobacter, která způsobuje střevní infekce vyvolávané potravinami. Sklenice česnekové vody vás tak zbaví bakteriálního působení ve vašem střevě, protože budete těžit z antibiotických vlastností česneku.

Česnek rovněž omezuje rizikové faktory kardiovaskulárních onemocnění. Jedna studie zjistila, že konzumace česnekového extraktu snižuje hladinu zlého LDL cholesterolu a také triglyceridů a krevního tlaku.

Foto: Shutterstock

Jak připravit česnekovou vodu

  1. Dejte dva až tři stroužky česneku do sklenice s vodou.
  2. Vodu přiveďte k varu.
  3. Jakmile dosáhne varu, vypněte plamen.
  4. Nechte vychladnout a pijte.

Zdraví prospěšný nápoj si můžete okořenit třeba citronovou šťávou, petrželovou natí nebo medem.

Vždy používejte stroužky čerstvého česneku, protože jinak se ochudíte o mnoho výhod. Sloučeniny alicinu v česneku totiž postupně degradují. Česnek je také třeba zbavit slupky.

Česnekovou vodu každopádně konzumujte s mírou. Bohatě stačí jedna sklenice denně, ideálně na lačný žaludek. V tomto případě neplatí, že čím více, tím lépe. Ba právě naopak, pokud to přeženete, mohou být účinky i nepříjemné.

Foto: Shutterstock, zdroj: Betterme

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments