Ochutnejte svačiny s minimálním počtem kalorií

Honí vás během dne mlsná a vy statečně odoláváte, abyste nenabrali zbytečná kila? Zkuste si vytvořit chutnou, svěží a nízkokalorickou svačinku. Pokud se chcete cítit ve svém těle co nejlépe, je potřeba dodržovat dvě základní pravidla. Dostatečně sportovat a přijímat potravu často a v malých dávkách. Rozhodující je také fakt, co svému tělu dáváte ke zpracování. Zaplnit žaludek lze v podstatě čímkoli, avšak dostat do něj prospěšné látky je už větší oříšek.

Něco pro mlsné jazýčky

I když se může zdát, že bílý cukr nelze chutně nahradit, opak je pravdou. Ovesné, rýžové, pohankové nebo jáhlové kaše perfektně doplní med, datlový nebo javorový sirup. Pokud se tedy chystáte do školy nebo do práce a marně vymýšlíte, jakou zabalit svačinu, uvařte si podobnou sladkou pochoutku. Ingredience dolaďte dle svých chutí, například pomocí broskví, banánu, jahod nebo borůvek. Jako třešničku na dortu použijte skořici, vanilku a podobné aromatické doplňky.

Slané svačiny

Zapomeňte na bílé pečivo. Pokud se nechcete pečiva zřeknout úplně vybírejte jen tmavé varianty s různými semínky. Pečivo by mělo tvořit nejmenší část pokrmu. Zbytek doplňte o svěží zeleninu a ovoce. Pro doplnění zdravých tuků přidejte oříšky nebo avokádo.

Saláty

Svěží salát nemusí být jen vždy v nudné kombinaci s rajčaty a mozzarelou. Vylepšete tuto pochoutku přidáním kousků tuňáka, kukuřice a posypte trochou oliv.

Sklenice s jogurtem

Najděte doma zavařovací sklenice a pusťte se do práce. Na dno nádoby rozdrobte bezlepkové piškoty, zalijte nízko tučným jogurtem s trochou bio sirupu a prokládejte vrstvami oříšků. Do směsi lze přimíchat i chia semínka nebo uvařenou quinou. Sklenici vložte na pár minut do lednice, a poté servírujte.

Sladký salát

K načerpání velké dávky vitamínů z čerstvé zeleniny a ovoce, nastrouhejte na drobné proužky mrkev a jablko. Nastrouhané směsi smíchejte a přidejte skořici, rozinky a trochu vanilky.

Autor: Tereza Málková

Zdravý životní styl a objevování nových receptů je něco, co ji vždy naplňovalo, a proto se zde s vámi dělí o své poznatky.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments