Odmítají vám děti jíst jogurty? Zkuste to jinak

Jogurty jsou pro děti důležitou složkou jídelníčku. Nejvhodnější jsou bílé jogurty bez sladidel, barviv, a jiných nevhodných látek. Jak dítě roste, vytváří si stravovací návyky. Ač se rodiče snaží sebevíc, mnoho dětí časem podléhá sladkým lákadlům z reklam, a kvalitní jogurty odmítá. Co s tím?

Udělejte dětem z jídla hru

Jídlo nemusí být vždycky nuda. A pokud dítko odmítá jíst jogurt lžičkou z kelímku, zkuste to jinak. Zapomeňte na ochucené ovocné jogurty. Kupujte kvalitní bílé, a ty doma dotvořte. Z kelímku je přelijte do barevné misky, přidejte pokrájené ovoce, banán, jahody, višně. Teď v létě můžete zkusit i borůvky, maliny nebo rybíz. Nechte kouzlit vaši fantazii. Kupte legrační lžičky, deštníčky a jiné ozdoby na zápich, a udělejte dětem z obyčejné svačiny nevšední zážitek.

Palačinky, lívance a spol.

Aby si děti na veselé svačinky rychle nenavykly, vymýšlejte další varianty. Jogurt se nemusí jíst jen samotný. Může se stát součástí zdravé snídaně, nebo oběda. Udělejte palačinky, banánové lívanečky, nebo zdravou variantu vaflí, a naplňte je jogurtem. Opět můžete zdobit ovocem. Děti budou nadšené a všechno sní do posledního drobečku.

Nahraďte jogurt jinou variantou

Stále nic nezabírá? Ať se snažíte sebevíc, vaše děti jogurt odmítají? Pak tu máme další možnosti, z nichž některá jistě zabere:

  • Jogurt v kapsičce
  • Jogurtový nápoj v uzavíratelné láhvi
  • Jogurtové smoothie
  • Kefír s ovocnou příchutí i bez ní
  • Acidofilní mléko

Zkuste některou z těchto variant. Kapsičky se dnes neplní jen ovocnou přesnídávkou. Najdete v nich ovesné kaše, zeleninové příkrmy, ale i kvalitní jogurty. Další variantou jsou jogurtové nápoje, a nově i jogurtové smoothie. A nakonec osvědčený kefír a acidofilní mléko. Můžete si je s dětmi nalít do hrnku společně. Ony budou pyšné, že pijí stejný nápoj jako rodiče, a jejich bříška vám budou vděčná.

Autor: Sabina Huřťáková

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.