Ve skladu Billy našli nepěkné věci. Musel se zavřít

Ačkoliv mezi lidmi panuje přesvědčení, že problematické prodejny jsou spíše ty menší typu večerky nebo jednoty, ve skutečnosti tomu tak není. Státní zemědělská a potravinářská inspekce se teď zaměřila na kontroly ve velkých obchodních řetězcích. O nich si lidé povětšinou myslí, že splňují ty nejpřísnější normy na hygienu, protože si nic jiného nemohou dovolit.

Najdou se tam věci

Jak se ale ukazuje, obchodní řetězce poněkud usnuly na vavřínech. V posledních týdnech se totiž objevuje jeden případ za druhým, kdy inspektoři nestačili věřit vlastním očím, co se jim v těchto prodejnách podařilo nalézt.

Velké problémy měl například Kaufland, kdy hned dvě jeho prodejny musely být částečně uzavřeny kvůli tomu, že v nich byly nevyhovující podmínky. Teď to potkalo také prodejnu řetězce Billa ve Frýdlantu nad Ostravicí.

Jako už obvykle, také zde byl hlavním problémem sklad. Zatímco plocha prodejny obvykle zůstává relativně čistá, jakmile člověk vstoupí do skladu, kam zákazníci pochopitelně nemohou a nevidí tak, co se tam děje, najdou tam velké a nepříjemné věci.

Na fotografii SZPI můžete vidět nevábné prostory skladu prodejny Billa ve Frýdlantu nad Ostravicí. Místo je zcela znečištěno a zřejmě se tam vyskytuje i plíseň. / Foto: SZPI

Kdy se tu naposledy uklízelo?

V této Bille podle obrázků snad nikdo několik let neuklízel. Ostatně, i inspektoři konstatovali špinavé prostory a zanedbání úklidu. Velmi špinavé byly stěny a podlahy. Aby toho nebylo málo, ukázaly se tu také stopy působení hlodavců, jako je například myší trus.

To už kontrolorům opravdu stačilo a nařídili zákaz užívání prostor hlavního skladu. Jen doufejme, že SZPI bude ve svých kontrolách pokračovat, protože dělá velmi záslužnou činnost. Tyto incidenty totiž takřka jistě nejsou nějakými jednotlivostmi, ale začíná se potvrzovat spíše systémový problém a plošné zanedbávání.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Miskova Milena
Miskova Milena
1 rok

Celý život jsem pracovala v obchodě, ale toto jsem v životě neviděla, hlavně v potravinách, kde by měla čistota a hygiena na prvním místě, prosím za zdraví všech zákazníků, buďte přísní!!!!!

Monika
Monika
1 rok

Já tam nechdim kvůli bordelu ale kvůli předřazeným cenám!

Aleš
Aleš
1 rok
Reply to  Monika

Spíše předražené…