Úplně špinavé bílé boty budou jako nově koupené. Tento trik nikdo nezná, ale funguje na sto procent

Bílé tenisky dodávají outfitu šmrnc a jsou skvělým doplňkem ke každému oblečení, od šatů po sportovní oufit. Avšak, bílá barva se v letním období může snadno ušpinit, jak při sportu, tak při procházkách v přírodě a parku, ale i od městského prachu nebo při deštivých dnech.

Jedlá soda

Nejrychlejší způsob, jak vyčistit bílé plátěné tenisky, je pomocí jedlé sody. Tenisky navlhčete, posypte sodou a špinavá místa vyčistěte navlhčeným kartáčem. Následně nechte tenisky uschnout a sodu z nich vyklepte. Soda má mírně alkalické vlastnosti a dokáže rozpustit většinu mastnot a nečistot, zejména v kombinaci s vodou nebo jinými látkami.

Směs octa a jedlé sody

Chcete-li získat zářivě bílé tenisky, zkuste směs sody a octa. Smíchejte 1/4 hrnku sody s 1/2 hrnku octa, a pak několik minut míchejte. Poté aplikujte pěnu na tenisky a nechejte působit alespoň 30 minut. Opláchněte tenisky ve studené vodě a nechte je přirozeně uschnout. Druhý den uvidíte výsledky!

Zubní pasta

Některé tenisky mohou mít design s hladkým povrchem, z materiálů jako je například guma, které se často poškrábou při sportování nebo kontaktu s kameny a štěrkem. Tyto oděrky jednoduše odstraníte pomocí bílé zubní pasty, kterou lze aplikovat kartáčkem a nechat působit 15 minut. Poté stačí tenisky opláchnout studenou vodou.

Foto: Shutterstock

Jak vyčistit semiš

Tento materiál, který se často používá na výrobu dámských tenisek, ale také některých pánských, vyžaduje k čištění několik pomůcek. Budete potřebovat růžovou gumu, semišový kartáč, bavlněný hadřík a ocet. Nejprve otřete botu hadříkem a odstraňte skvrny růžovou gumou. Pokud skvrny nezmizí, odstraňte je pomocí papírové utěrky namočené v octu.

Jak vyčistit kůži

Kůže je často používaným materiálem na výrobu sportovních tenisek. Tyto boty bývají snadno znečištěny nečistotami, oděrkami a škrábanci. Bílá zubní pasta je v tomto případě skvělým řešením. Naneste ji na boty vyčištěné od prachu a nečistot pomocí hadříku a nechte ji působit několik minut. Poté opláchněte boty vodou a použijte přípravek na ochranu kůže, který lze snadno zakoupit v prodejně s obuví.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments