Okamžitě vyhoďte tuhle potravinu. Obchody ji stahují ve velkém, našlo se v ní něco hrozného

Máme tu další velký průšvih z kategorie potravin prodávaných českým spotřebitelům. Opět tu někdo neuhlídal nejen kvalitu, ale také základní bezpečnost dané potraviny. Do prodeje se tak dostaly plesnivé věci, navíc v pochoutce, kde nemusí být tak jednoduché tento zrádný proces odhalit.

Tohle se vidí málokdy

Jak upozornila Státní zemědělská a potravinářská inspekce, z prodeje musely být staženy vadné šarže olomouckých tvarůžků od společnosti A.W. z Loštic. Jde přitom o velmi oblíbenou potravinu, kterou Češi rádi nakupují ve velkém. Vedle lokálních prodejců ji nabízejí také velké obchodní řetězce.

Pokud máte tyto tvarůžky doma, v žádném případě je nesmíte jíst, ale namístě je vyhodit je, případně vrátit do obchodu. Vzhledem k tomu, že jde o potravinu, která se prodává v široké síti, ale budete muset předložit účtenku.

Obchodní řetězce přitom stahují různé výrobky této značky. Tvrdí, že z preventivních důvodů. V případě Billy jde o produkt A.W. Tvarůžky velké 167 gramů s datem minimální trvanlivosti do 17. dubna 2023. Dále potom Tesco stahuje olomoucké tvarůžky ve tvaru věnečku v balení 125 gramů v těchto šaržích: L025 212 do 10. dubna 2023 a L028 221 do 18. dubna 2023.

Foto: Shutterstock

Co se to stalo?

Do velkého stahování výrobků od společnosti A.W. se pustil také Albert. Ze sortimentu vyházel malé olomoucké tvarůžky v balení 100 gramů, věnečky 125 gramů, olomoucké tvarůžky ve tvaru čtyřlístku 240 gramů nebo olomoucké tvarůžky speciál. Podobně se zachovaly také řetězce Kaufland nebo Penny Market.

Jak se tedy ukazuje, ve společnosti A.W. z Loštic se stal nemalý průšvih. Mluvčí firmy potvrdil, že se u zrajících sýrů z její provenience opravdu plíseň nedá vyloučit. Na druhou stranu tvrdí, že kvůli výrobě to není a svaluje vinu na další distribuci či převoz.

Foto: Shutterstock

Autor: Tereza Vávrová

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Dlouhodobě se zajímá o spotřebitelská a ekonomická témata, která mají vliv na životy lidí. Prošla řadou médií, kde získala velké množství zkušeností o tom, co je opravdu důležité.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments