Hračky z Pepca neprošly kontrolou. Byly staženy z trhu

Opravdu nepříjemná záležitost se přihodila mezinárodnímu řetězci Pepco, který je velmi oblíbený také v České republice. Má zde desítky prodejen a je znám tím, že prodává nejrůznější nepotravinářské zboží za velmi výhodné ceny, ať už jde o oblečení, nádobí, ozdoby nebo také hračky.

Pryč s nimi

Bohužel právě této poslední a nutno říct nejcitlivější kategorie se týká i nejnovější potíž. Zjistilo se totiž, že některé hračky, které Pepco prodávalo, jsou závadné a mohly by těm nejmenším opravdu ublížit.

O situaci informoval sám řetězec na svém webu, kde píše o stažení dvou plyšových hraček z prodeje. Ty už se ale předtím nějakou dobu prodávaly, a tak se předpokládá, že mnoho domácností už je bude mít doma. Tito lidé, respektive jejich ratolesti, by je ale v žádném případě neměli používat. Hračky totiž nesplňují požadavky na bezpečnost.

Testy odhalily, že obě hračky nesplňují bezpečnostní požadavky, které jsou formulovány v rámci směrnice o výrobcích 2009/48/ES, která se týká právě bezpečnosti hraček.

Foto: Shutterstock

Které to jsou?

Není přitom zcela jasné, v čem konkrétně spočívá problém. Nicméně z hlášení RAPEX je možné vyčíst, že je to pravděpodobně kvůli tomu, že některé švy na plyšových hračkách nejsou dostatečně pevné. Dítě se tak může snadno dostat k vláknité výplni hračky a vložit ji třeba do úst, což by mohlo být opravdu velké následky.

Pokud se ptáte, jaké konkrétně jsou to hračky, potom jde o plyšové jednorožce (SKU 33113901) a hudební králíky a slony (SKU 33153301). Zákazníci je mohou vrátit v kterékoliv prodejně Pepca i bez předložení účtenky.

Foto: Shutterstock

Autor: Tereza Vávrová

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Dlouhodobě se zajímá o spotřebitelská a ekonomická témata, která mají vliv na životy lidí. Prošla řadou médií, kde získala velké množství zkušeností o tom, co je opravdu důležité.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Monika
Monika
1 rok

Průšvih je už jen to,že se to dostalo vůbec do a obchodu!