Opary a popraskané koutky značí, že tělu něco chybí. Co je třeba doplnit?

Loading...

Za problémy na rtech může stát genetika, rtěnka po datu spotřeby i slabá imunita. Jaké jsou varovné signály a způsoby léčby oparů či popraskaných koutků?

Stav vašich rtů vám mnohé napoví. Jsou ukazatelem našeho zdravotního stavu a působí jako radar. Všímejte si proto, co se s nimi děje a odhalte případnou diagnózu mnohem dříve, než se nemoc projeví v plné síle. Zkuste používat přírodní kosmetiku bez parabenů a zubní pastu bez fluoridu.

Otoky rtů

Pokud vám otečou rty a navíc brní, jde o varovný signál propukající alergie. Většinou jde o potravinovou alergii, nebo reakci na prošlou kosmetiku, která už dávno měla skončit v koši. Rtěnky, lesky a balzámy se po otevření nesmí většinou používat déle jak půl roku. Pomůže vám ikonka otevřeného víčka na produktu s počtem měsíců.

Praskliny v koutcích úst

Někdy jsou zanícené koutky známkou důsledku drastické diety, která tělo připravuje o důležité živiny. Pokud je jich v těle nedostatek, projeví se to velmi rychle právě na rtech. Suché rty a popraskané koutky bolí. Schází vám železo, zinek, vitamín B3 a B6. Dejte si steak z červeného masa, lososa nebo vejce a listovou zeleninu.

Opar

Opary způsobuje hlavně stres, fyzické vypětí, ale i oslabená imunita kdy obranyschopnost těla doslova bije na poplach. Dalšími spouštěči je nachlazení, horečka nebo menstruace. Musíte zvolnit, relaxovat a nestresovat se. Vsaďte na doplňky stravy posilující obranyschopnost a imunitu. Pomáhá i B-komplex nebo Pangamin.

Loupající se rty

Pokus se vám ze rtů slupují šupinky kůže, možná si je stále olizujete a okusujete. Za sníženou vlhkostí rtů stojí často studený vzduch, který může způsobit v létě i klimatizace, nebo dlouhý pobyt na slunci s nedostatečným přísunem vhodných tekutin. Proti dehydrataci je nejlepší čistá neperlivá voda.

Co pomáhá na suché rty

Před aplikací přípravků si udělejte peeling pro odstranění suché a odumřelé kůže. Pokud prasklinky bolí, použijte kosmetický štětec nebo měkký zubní kartáček a zlehka od středu rtů ke koutkům odstraňte krouživými pohyby šupinky. Rty prokrvíte, namasírujete a účinné látky z přípravků se do nich lépe vstřebají. Pak na rty naneste med, nejlépe smíchaný se žloutkem. Účinek vás překvapí.

Co na herpesvirus

Pokud máte v těle herpesvirus, původce oparu, bude to chvíli trvat. Bacilonosiči viru většinou opar nemají. K nákaze dochází prostřednictvím slin. Nepijte z cizí sklenky a přetřete si příbory v restauraci ubrouskem. Rty začnou svědit, štípat i pálit, což zmírní obklad s plnotučným mlékem, ze studeného odvaru z meduňky, vrbové kůry či heřmánku. Lékaři radí mast s benzokainem, dekosanolem, lidokainem nebo alkoholem. Stačí i zubní pasta. Pomáhá obklad kostky ledu přes látkový kapesník, zinková mast nebo propolis ve vazelíně či masti. Vyhněte se rtěnce, lesku a další kosmetice, jinak si vir roznášíte stále dál.

Mohlo by se vám líbit

Loading...

Autor: Pavla Růžičková

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

11
Komentujte

avatar
4 Komentářová vlákna
7 Odpovědi ve vlákně
0 Sledující
 
Nejsledovanější komentář
Nejžhavější komentářové vlákno
8 Autoři komentářů
LuděkkroupaPavelqasMarta Autoři posledních komentářů
  Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?  
Upozornit na
kroupa
Host
kroupa

Na opar je nejlepší ožrat si pořádně hubu pivem a druhý den ji nechat pořádně vyschnout. Opar vyschne, tělo má Béčko a opar se rychle hojí a nemokvá. Je to vyzkoušeno.

qas
Host
qas

Na Herpes funguji antivirotika a pokud se zachyti v zacatcich a vytrva se tak antiviroticke masti Vectavir, Zovirax…
A pochopitelne eliminovat stres. To se lehce rika, ale o to hur dela.

Horác
Host
Horác

Je třeba hulit umytý péra, pak tohle nehrozí.

olda
Host
olda

Na herpesa je nejlepší dobrá imunita a krycí náplast, pod kterou se opar dobře hojí.

Petra
Host
Petra

naplast je o nicem

Petra
Host
Petra

kdo herpes ma, nezbavi se ho, sama jim b-komplex a laudkove drozdi kazdy den, a opar mam

Marta
Host
Marta

Já jsem měla opar několikrát do roku dokud jsem nevyřadila lepek ze stravy, moje příbuzná taktéž.

Pavel
Host
Pavel

Stačí jednou za dva až tři roky sehnat zovirax 250 tabletky. Užívají se týden a je na dlouho pokoj.
Taky jsem na to trpěl…teď už mám tak deset let pokoj.

Luděk
Host
Luděk

To Vám tluče do hlavy naše vyspělé zdravotnictví ?

Luděk
Host
Luděk

Jak tu imunitu získám ? Žádná antiviritika tomu nezabrání. Co tedy ?

Pavel
Host
Pavel

Zovirax většinu viru herpes I a II zlikviduje. Proto mám klid od oparů dva někdy i čtyři roky. Než se zase v těle namnoží a začne působit opary. Proto je třeba po určité době “léčebnou kůru” opakovat. Není to jen moje zkušenost, ale i těm komu jsem to poradil a zkusil, mají stejné výsledky.