Orchidej nikdy nevydrží v blízkosti těchto rostlin. Pakliže je k ní dáte, prostě ji zničíte

Péče o orchidej není po většinu roku náročná, když dodržujete několik podmínek. Tyto rostliny mají rády teplo a vlhkost. O něco náročnější je jejich pěstování přes zimu. Dejte si pozor především jednu věc. Nikdy nedávejte orchidej do blízkosti ovoce!

Co se stane, když dáte orchidej k ovocné míse?

Tento problém může nastat především v zimě. Přemístíte květiny do vhodnějších podmínek, ale na stole přitom máte mísu s ovocem. To uvolňuje etylen a pak dochází k tomu, že poupata rychle odkvetou. Rozkvetlou orchidej si v takovém případě příliš neužijete.

Co dělat, když orchidej nekvete?

Může dojít k tomu, že se zastaví kvetení. V takovém případě zkraťte stonky a nechte jen několik centimetrů. Vyčkejte – za několik týdnů až měsíců se dočkáte nových překrásných květů.

Nepřesazujte v zimě

I když ji máte v malém květináči, kde jí už není dobře, v zimě ji netrapte. Co jste nestihli do konce léta už nechte být, jinak by to nemusela zvládnout. Vyčkejte s přesazováním do jara.

Dopřejte jí dostatek světla

Světla potřebuje orchidej tak akorát. Není jí dobře na přímém slunci, ale ani ve stínu. Ideální je polostinné místo u okna, kde se jim nespálí listy. Okno by mělo být orientované na jih nebo západ.

Foto: Shutterstock

Zalévejte maximálně dvakrát týdně

Orchideu zalijte až ve chvíli, kdy je substrát suchý. Jinak hrozí, že jí ublížíte. Někdy to bývá jednou týdně, někdy dvakrát, ale frekvence může být i výrazně nižší. Poznáte to podle toho, že nadzemní kořeny jsou světle šedé. Dokud jsou zelené, není zálivka potřeba. Občas můžete orosit listy, protože nemá ráda suchý vzduch. Voda by měla mít přiměřenou teplotu.

Kontrolujte škůdce

Pravidelně kontrolujte listy. Na spodní straně se mnou vyskytovat svilušky nebo mšice. V takovém případě ihned jednejte a sáhněte po postřiku na okrasné rostliny. Čím dříve se jich zbavíte, tím lépe.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments