Osvědčený fígl na nekonečnou úrodu. Pěstitelka nikdy nepoužila chemii a ukázala recept na nejúčinnější hnojivo

Chcete mít kvalitní a bohatou úrodu, ale zároveň se vyhnout zbytečné chemii? Pokud zkoušíte rozličné přípravky na hnojení rostlin, a stále nejste spokojeni, můžete vyzkoušet přírodní hnojivo, které opravdu funguje!

Jde to i bez chemie

Chcete opravdu velkou úrodu a víte, že bez podpory a správné výživy pro rostliny to nepůjde. Ale existuje možnost, jak si takovou úrodu obstarat zcela bez chemie. Pokud jste to ještě nevyzkoušeli, pak pro vás bude rmut ta správná volba. Rmut je hmota, která vzniká při výrobě vína – jde o rozemleté bobule vinné révy. Ovoce i zelenina po zálivce se rmutem krásně prospívají.

Zálivka z droždí

Další osvědčený způsob výroba hnojiva z droždí. Připravíte si kýbl teplé vody, a necháte ho odstát. Přidáte 300 g droždí a půl hrnku cukru. Pak kýbl uložíte na chladné a tmavé místo a necháte 8 dní odstát. Nepoužívejte ho napřímo, ale dejte jeden šálek do 10 litrů vody. Rostliny můžete směsí zalévat každých deset dní. Dá se použít na všechny druhy ovoce a zeleniny.

Kávový lógr

Jsou ještě další účinná přírodní hnojiva a rozhodně se k nim řadí i kávový lógr. Je to snadné, usušenou kávovou sedlinu přidáte k hlíně a máte hotovo. Venkovní rostliny můžete tímto způsobem hnojit několikrát ročně, pokojové jednou za půl roku.

Foto: Shutterstock

Voda z uvařených brambor

Poté, co jste si k večeři uvařili brambory, vodu nevylévejte. Nechte ji po uvaření zchladnout a použijte ji k hnojení rostlin klidně každý týden. Pozor, voda nesmí být solená!

Minerálka

Skvěle a jednoduše poslouží i zapomenutá minerálka. Pravděpodobně jste ji nekupovali primárně k hnojení rostlin, ale pokud ji už nikdo nebude pít, je skutečně škoda ji vyhodit. Místo do dřezu ji nalijte rostlinám, za minerály, které obsahuje, budou vděčné.

Mléko

Hnojivo z mléka můžete k zalévání používat jednou týdně. Příprava není složitá, smícháte 500 ml mléka s 5 litry vody a máte hotovo.

Foto: Shutterstock, zdroje: Theecologist, Learn.eartheasy

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Iris
Iris
2 let

Co takhle pod ty rajčata nas+at – to věky prověřené hnojivo… 😛