Osvědčený způsob, jak prodloužit životnost pračky o 10 let. Navíc bude prát mnohem lépe

Pokud pravidelně perete prádlo, pozornost si zaslouží i vaše pračka. Jde o spotřebič, který kupujete na dlouhé roky. Chcete, aby vám dlouho vydržel? Pak se o něj musíte starat a dopřávat mu pravidelnou péči. Pračka se zanáší každým praním usazeninami od pracích prostředků, aviváže, vodním kamenem a případně dalšími předměty, které tam zapadnou. Její životnost navíc ohrožuje tvrdá voda. Co pro to udělat, aby pračka dlouho vydržela?

Nečistoty za gumovým těsněním

Prostor za gumovým těsněním byste měli pravidelně kontrolovat. Zachycují se zde nečistoty z oděvů, zapomenuté gumičky a kapesníčky. Díky tomu se vytváří nepříjemný zápach a dochází k tomu, že se zde množí bakterie. Těch se snadno zbavíte tím, že smícháte bělidlo s vodu v poměru 1:1. Touto směsí vydrhnete prostor pod těsněním.

Ohřívací těleso

Ohřívací těleso, které je neustále v kontaktu s vodou, se zanáší pravidelně, a proto je potřeba ho pravidelně čistit. V tomto případě je čištění snadnější, můžete použít buď ocet nebo kyselinu citronovou. Čištěním octem je velmi snadné – stačí ho nalít do přihrádky na prací prášek. Skvěle funguje především v boji s vodním kamenem. Kyselinu citronovou můžete použít obdobně – nasypte 120 g do přihrádky na prací prášek a zapněte klasický prací cyklus na 60 stupňů. Vyčistíte tak jak topné těleso, tak i buben pračky.

Foto: Shutterstock

Nezapomínejte na přihrádky

Zásobník na prací prostředek a aviváž nevydrží dlouho čistý. Vytváří se v něm plísně a další nečistoty, které se bohužel s přípravky dostávají i k oblečení. Pravidelné čištění je velmi důležité. Stačí čistit hadříkem a mýdlovou vodou. Na místa, kam se nedostanete, se pak snadno dostanete starším zubním kartáčkem. Pokud chcete zásobník dezinfikovat, nalijte do něj 30 ml čističe na toalety. Nechte až dvě hodiny působit. Zabijete veškeré mikroby. Pokud budete toto čištění často opakovat, přihrádky budou dokonale čisté.

Foto: Shutterstock, zdroj: Realsimple

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments