Oblíbený nápoj způsobuje masivní řídnutí a vypadávání vlasů. Vyhněte se mu

Vypadávání vlasů si nepřeje nikdo z nás. Jedná se o nepříjemnou záležitost, která dokáže pořádně zamávat i s naší psychikou. Zhoršená kvalita vlasů a jejich vypadávání může přitom mít na svědomí i pití oblíbeného nápoje.

Genetická výbava jako polovina pravdy

Mnozí lidé namítají, že genetiku nelze přelstit. Výbava, kterou zdědíme v podobě genů, ale nemusí být určující pro to, jaké máme zdraví. Podle nových poznatků celostní medicíny spíše než geny přejímáme vzorce chování svých předků. Ti mají na nás takový vliv, že s ochotou kopírujeme jejich stravovací návyky i pohybové stereotypy.

Padání i řídnutí vlasů

Podle lékaře Earima Chaudry bychom se měli mít v pozoru zejména v době, kdy konzumujeme pravidelně alkohol, a to je vyšších dávkách. Slovy tohoto lékaře se totiž přímo zasazujeme o to, aby k nám přišel strašák v podobě řídnoucích a vypadávajících vlasů. „Pokud budete holdovat alkoholu, počítejte s tím, že vám to přinese potíže ve výživě a rozhází vám to hormonální rovnováhu. Tento stav se dříve či později promítne i na vašich vlasech,“ uvádí lékař a dodává, že vlivem alkoholu vlasové folikuly křehnou.

Foto: Shutterstock

Zinek, bílkoviny i měď

Konzumace alkoholu se v našem organismu projevuje například nedostatečnou schopností těla vstřebávat některé živiny. Jedná se zejména o měď, bílkoviny a zinek. Brzy začnou tyto živiny našemu organismu chybět. Přitom právě tyto součásti výživy jsou pro zdraví našich vlasů skutečně nezbytné. Zinek se společně s kyselinou listovou podílí na tom, aby byly naše vlasy silné.

Současně se konzumace alkoholu pojí s potlačením produkce železa. I tento prvek potřebujeme pro silné a zdravé vlasy.

Pokud máte za sebou životní období, ve kterém jste pravidelně přijímali alkohol, je na čase se nyní o své tělo postarat a doplnit látky, které v něm chybí. Může se jednat o zařazení stravy bohaté na železo, doplnění listové zeleniny, nebo o zařazení kvalitních bílkovin do stravy. Vyhnete se tak vypadávání vlasů.

Zdroj: Express, Freeschi

Autor: Tomáš Kavka

Redaktor serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments