Otřesné video z čínského Wuhanu. Mrtví před každým domem

Je stále obtížnější věřit oficiální čínské verzi událostí spojených s šířením koronaviru Covid-19. Na sociální sítě totiž unikají materiály od místních lidí, kterým se podaří obejít přísnou cenzuru, nebo chcete-li karanténu informací, jež doprovází karanténu fyzickou, ve které se ocitlo několik desítek milionů lidí.

Video z města duchů

Největším ohniskem a zároveň uzavřenou oblastí zůstává megalopole Wuhan. Zde se podle dostupných informací Covid-19 šíří dosud netušenou rychlostí. Skutečné obrázky z ulic neodpovídají relativně mírnému nárůstu počtu nových případů i úmrtí, která čínská strana každý den zveřejňuje. Ostatně, už dříve se objevila řada zpochybnění oficiálních čísel.

Na portálu Youtube se nyní objevilo šokující video přímo z vyprázdněných ulic města duchů Wuhanu. Video bohužel nemá kdovíjakou kvalitu, protože bylo pořízeno za jízdy na skútru. Přesto s člověkem dokáže otřást.

Na první pohled jsou na něm totiž k vidění spousty těl umístěných takřka před každým vchodem do budovy. Jsou přikrytá plachtou a lze předpokládat, že jde o “nové” oběti koronaviru Covid-19. Tato těla údajně čekají na svůj odvoz, který probíhá alespoň jednou denně.

Mnoho úmrtí lékařů

Pokud se těmto obrázkům divíte, když čínská vláda prezentuje úmrtnost na tento virus v rozmezí 2 až 3 %, vězte, že toto číslo je počítáno z počtu nakažených, nikoliv vyléčených. Navíc jsou vážné pochybnosti o tom, zda jsou čísla alespoň trochu pravdivá. Objevilo už se totiž několik medializovaných případů, kdy zemřeli samotní lékaři. Počet takových úmrtí je přitom velmi vysoký. Na rozdíl od “bezejmenných” lidí se takové případy nedají ututlat. Něco napovídá také skutečnost, že na virus zemřeli už tak prominentní pacienti, jako je lékař, který na Covid-19 poprvé upozornil nebo ředitel wuchanské nemocnice.

Je naprosto děsivé, co se v Číně odehrává a snad ještě děsivější je skutečnost, s jakou je skutečný stav věcí utajován.

Foto: Pixabay

Video: Youtube

Autor: Petr Vavrenka

Redaktor magazínu AAzdravi.cz. Vystudoval VŠE a publikační činnosti se věnuje od roku 2005 v médiích jako MF DNES, ČT24 nebo Koktejl.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
25 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments