Padání vlasů má mnoho příčin, třeba antikoncepci. Jak jejich ztrátě zabránit?

Nekonečné vyčesávání vlasů a jejich ztráta trápí muže i ženy. Příčin může být mnoho, od základních, které se dají léčit, až po obtíže, jež lze maximálně tlumit. Jde o část těla, která je stejně jako chlupy tvořena převážně keratinem. Ať už se jedná o hustý porost, nebo řídké vlasy, vždy jsou tu s námi, aby udržovaly teplo v těle. Co se ovšem stane, pokud je začneme ztrácet?

Omezte stres

Vždy je třeba zásobovat svou mysl názorem, že ztráta vlasů není problémem,který ohrožuje zdraví. V dnešní době mají vlasy pro své majitele hlavně estetickou funkci, a proto při jejich ztrátě mnoho žen i mužů trpí hlavně psychicky. Pokud dojdete i s lékařem k závěru, že dříve, či později o své vlasy přijdete, vždy si držte pozitivní přístup, protože lidské tělo má mnoho dalších předností, nehledě na to, že mnoha lidem přijde lysá hlava atraktivní.

Vitaminová rovnováha

První kroky by měly vést k jídelníčku. Zvažte, zda obsahuje všechny prospěšné látky a ty chybějící dorovnejte. Problém může nastat i v opačném případě, kdy se zcela oddáváte vitaminovým doplňkům stravy, které ve nepřiměřeném množství umí zhoršit stav kůže, a dokonce i vlasů.

Hormony

Na vině může být také nerovnováha v oblasti hormonů. Jejich výkyvy zapříčiňuje antikoncepce, menopauza a někdy také  ten kouzelný stav, zvaný těhotenství. V takovém případě je vhodné navštívit svého lékaře a projednat s ním možnosti léčby, případně doplňků stravy.

Problémy se štítnou žlázou

Špatná funkce štítné žlázy s sebou nese různé komplikace. Mimo kolísání váhy si můžete všimnout právě úbytku vlasů. Správnou činnost tohoto orgánu dokáže posoudit lékař s pomocí testů.

Škodlivé a návykové látky

Není tajemstvím, že alkohol, cigarety, vodní dýmka a různé druhy drog dokáží významně poškodit tělo. Nepříjemnosti, které se nenápadně projevují uvnitř těla může spolehlivě odrážet také vaše kůže ve formě ekzémů nebo ztrátě vlasů.

Mohlo by vás zajímat

Loading...

Autor: Tereza Hotovcová

Zdravý životní styl a objevování nových receptů je něco, co ji vždy naplňovalo, a proto se zde s vámi dělí o své poznatky.

Komentujte

avatar
  Odebírat  
Upozornit na

Doporučujeme

loading...