Paní Anežka dává toaletní papír zásadně do lednice. Až zjistíte, proč to dělá, začnete s tím také

Toaletní papír je obvykle spojován s hygienou a je nepostradatelným prvkem každé domácnosti. Avšak má i další nečekaná využití, která by vás mohla překvapit a inspirovat.

Toaletní papír v lednici pro absorpci vlhkosti

Paní Anežka dává toaletní papír do lednice, což na první pohled může znít nezvykle, ale má to své opodstatnění. Toaletní papír je efektivní v absorpci nadměrné vlhkosti a pomáhá tak zbavovat námrazu v lednici. Kromě toho může být použit k balení potravin s intenzivním odérem, čímž pomáhá zabránit šíření zápachu po celé lednici. Všechny tyto funkce přispívají k lepší údržbě a čistotě lednice​​.

Alternativní metody odstranění zápachu z lednice

Kromě toaletního papíru existují i další metody, jak se vypořádat se zápachem v lednici. Patří mezi ně použití kávy, jedlé sody, pokrájeného citrónu, jablka, sáčku s rýží, nebo sklenice s octem. Pravidelné čištění lednice octem a vyhazování starých potravin je také základem udržování čistoty a prevence zápachu​​.

Další kreativní využití toaletního papíru v domácnosti

Toaletní papír a jeho ruličky mohou najít využití v mnoha dalších domácích projektech. Například ruličky od toaletního papíru jsou skvělé pro organizaci kabelů, jako biokontejnery pro semenáčky, nebo mohou být proměněny v krabičky na dárky. Také mohou sloužit jako stojany na make-up, tužky, nebo hřebeny​​​​​​​​​​.

Foto: Shuterstock

Dekorativní prvky z toaletního papíru

Toaletní papír nemusí být jen praktickým předmětem, ale může být i součástí dekorace. Některé zajímavé nápady zahrnují vytvoření polic z betonu, stojanů ve tvaru ovcí na stěnu i na podlahu, sloupů ze dřeva na uskladnění ruliček, nebo dokonce vyplétané koše na toaletní papír​​​​​​​​​​.

Využití toaletního papíru ve vaření a péči o rostliny

Kromě všestranného použití v domácnosti, toaletní papír nachází své uplatnění i v neobvyklých oblastech jako je vaření a zahradničení. V kuchyni může toaletní papír posloužit jako nouzový filtr pro cedění jemných surovin nebo odstraňování přebytečného tuku z potravin. V zahradě může být použit jako biologicky rozložitelný materiál pro vytvoření záhonů pro semenáčky nebo jako součást kompostu, pomáhající udržovat správnou vlhkost

Foto: Shuterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
hayfay
hayfay
2 měsíců

Pani Anežka má zrejme veci z chladničky na WC. 🤔