Paní Lenka se naučila trik, jak vyčistit troubu za 5 minut. Ona i její kamarádky jsou z něj nadšené

Každý chce mít svou domácnost krásně uklizenou a čistou, proto s určitou pravidelností vysáváme, vytíráme podlahu, utíráme prach z polic, čistíme toaletu a mnoho dalších míst. Ovšem někdy je potřeba, a to párkrát do roka, provést hlubší úklid. Mezi místa, která si zaslouží hlubší úklid, patří trouba. Díky naší čtenářce, která se podělila o své triky, můžete mít mastnou a zanesenou troubu za pět minut vyčištěnou. 

Nejlepší bude předcházet nečistotám

Vůbec nejlepší je, když nečistotám v troubě předejdete. To znamená, že po každém pečení troubu jednoduše utřete. Tak se nestane, že se vám mastnota například z masa, bude připékat ke stěnám trouby. Dobré také bude, když na pekáček, či jiné zapékací mísy, pořídíte poklop. Tak zabráníte tomu, aby mastnota unikala do trouby. Jednoduchý způsob, jak udržet troubu bez značných nečistot. 

Když je nutný zásah, pomůže soda

Pokud troubu nemyjete po každém pečení, jednoduše nemáte čas, mohou vám pomoci jednoduché triky, které jsou ověřené a působí spolehlivě. Prvním pomocníkem je jedlá soda. Z tohoto produktu a z citronu vytvořte hustou pastu.

Následně ji naneste na houbičku a umyjte s ní nečistoty v troubě. Jedlá soda bude působit jako jemný pískový čistič. Chvíli nechte suroviny v troubě působit a následně navlhčenou houbičkou sodu opět rozetřete a poté omyjte. 

Foto: Shutterstock

Druhý způsob – prášek do pečiva

Kypřící prášek má širší využití, a to nejen do pečiva. Skvělý je také na vyčištění mřížky či kompletně celé trouby. Připravte si prášek, starý ručník, houbičku na nádobí, starý kartáček a mycí prostředek na nádobí. Pokud budete umývat mřížku, vyjměte ji a vezměte si velký lavor nebo napusťte vanu. A to proto, abyste mřížku celou ponořili. Nádobu napusťte horkou vodou a nasypte do ní kypřící prášek a přidejte prostředek na mytí nádobí. Nechte působit a následně očistěte pomocí houbičky. 

V případě, že budete čistit troubu, nalijte si do malého kyblíku teplou vodu, nakapejte pár kapek mycího prostředku a utřete troubu. Na mokré stěny naneste kypřící prášek a nechte působit. Následně pomocí hadříku nebo houbičky omyjte.

Foto: Shutterstock

Autor: Nikola Klementová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments