Paní Michaela přišla na fígl, jak vyčistit troubu za 5 minut. Její kamarádky nechápou, jak to dělá

V kuchyni trávíme hodně času, a tak bychom ji měli mít krásně uklizenou. Některé spotřebiče vyžadují více péče než jiné a trouba patří mezi ně. Někdy je potřeba hlubší úklid, ale můžete ji mít vyčištěnou i za 5 minut. Víte, jak na to?

Prevence je základ

Když setřete mastnotu po každém pečení, bude práce mnohem méně. Většímu zašpinění předejte i tak, že budete maso péct přiklopené. Díky tomu nebude mastnota unikat do trouby.

Jedlá soda

Připravte si jedlou sodu a citrónovou šťávu. Vytvořte hustou pastu, a s její pomocí odstraňte veškeré nečistoty v troubě. Pak nechte pastu v troubě působit, a nakonec setřete navlhčeno houbičkou a umyjte.

Citrusy pomohou

Rychle a efektivně troubu vyčistíte s pomocí citrusů. Připravte si citrón a nakrájejte ho na plátky. Zalijte vodou a zapněte troubu na 10 minut na maximální výkon. Citrón zbaví troubu jak zápachu, tak mastnoty.

Ocet

Nalijte do hrnečku ocet a vodu v poměru 1:1. Vložte do trouby a zapněte ji na 5 minut. Pak hrnek vyndejte a uvolněnou mastnotu jednoduše setřete čistým hadříkem.

Foto: Shutterstock

Pomůže i sůl

Můžete vyzkoušet i sůl. Nasypte ji do spotřebiče a zapněte na maximální výkon. Sůl zhnědne, a přitom se uvolní veškeré nečistoty a mastnota. Pak sůl vysajte a spotřebič vyčistěte hadříkem. Tento způsob skvěle funguje i u mikrovlnné trouby.  

Prášek do pečiva

Prášek do pečiva mám pomůže komplexně. Hodí se i na vyčištění mřížky. Tu umyjete tak, že napustíte do vany horkou vodu, přisypete prášek do pečiva a přidáte pár kapek prostředku na mytí nádobí. Necháte působit a nakonec otřete. Stejnou směsí můžete vyčistit i zbytek trouby. Nakonec ji jen dočistíte hadříkem nebo houbičkou. Téměř všechny způsoby se dají aplikovat i u čištění mikrovlnné trouby.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments