Paní Mirka pověsila na okno igelitový pytlík napuštěný vodou a mincemi. Má to skvělý efekt, je z toho hit internetu

Některé vychytávky, které se na internetu objeví, musí vymýšlet snad úplný blázen. Vidíme neužitečné pseudozlepšováky, které s ničím nepomohou. Toto je ale úplně jiný případ. Ze sáčku s vodou a mincemi se stal internetový hit. Zaznamenali jste jej také?

Otravný hmyz, to je věčný problém

Asi každý z nás to doma někdy zažil. I když se snažíte sebevíc, objevují se vám v domácnosti nevítaní hosté v podobě hmyzích společníků. Mnozí z nás již doma v oknech mají sítě proti hmyzu, i v těch se ale vlivem ptactva časem objeví malé díry a nějaký ten nevítaný hmyzí společník se doma objeví.

Někdo se hmyzu zbavuje používáním chemických odpuzovačů. Zde je ale třeba připomenout, že vše, co v místnosti používáme, následně také dýcháme. Odpudit nepříjemný hmyz umí i přírodní bylinky, jako je například rozmarýn. Nebo vyzkoušejte hit internetu. Je levný a účinný.

Obyčejné sáčky?

Nachystejte se na hmyz a pořiďte si plastový sáček se zipem. Dále budete potřebovat klip, čtyři libovolné mince, dvě lžíce vody, dvě lžičky soli a trochu citronové šťávy.

Právě tyto obyčejné ingredience postačí k tomu, abyste se zbavili otravného hmyzího společenství. Sáček na zip zřejmě běžně používáte pro zmrazení potravin, nebo pro uchování drobných předmětů. Nyní se vám bude hodit proti hmyzu. O co vlastně jde?

Foto: Shutterstock

Co sáček vlastně dokáže?

Abyste si vyrobili odpuzovač, budete nejprve míchat vodu se solí. Poté přidejte citrónovou šťávu. Směs vlijte do sáčku, který pověsíte v horní části místnosti. Nezapomeňte přidat mince. Kromě toho, že v sáčku bude směs, do které mohou hmyzáci spadnout a již se odtud nedostanou, se ještě mince postarají o příjemnou věc. Když na ně posvítí sluneční světlo, budou dokonale odpuzovat hmyz. Světlo odrážející se od mincí vyplaší otravné návštěvníky.

Už se těšíte, až bude i u vás doma  pokoj od otravného hmyzu?

Foto: Shutterstock

Autor: Tomáš Kavka

Redaktor serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Tomáš
Tomáš
1 rok

Kdepak, jsou tu mnohem lepší. Tohle je čajíček.

Tomáš
Tomáš
1 rok

Ne a ne.