Paní Mirka se naučila způsob, díky kterému se její prádlo vyžehlí rovnou v pračce. Stačí přidat jedinou věc a otravnému žehlení dejte sbohem

Máte-li to štěstí, že vlastníte pračku se sušičkou nebo samostatnou sušičku, máte vyhráno. Alespoň v případě, že žehlení nepatří k vašim oblíbeným kratochvílím. Nebo v případě, že vaše žehlička stávkuje.

5 kostek ledu a žehlení je konec

Tento nápad si určitě zamilujete. Je to totiž velmi jednoduché. Spěcháte do práce nebo na schůzku a vaše oblíbené oblečení by potřebovalo přežehlit? Vás ale tlačí čas a stát u žehlicího prkna se vám právě nehodí? Známe řešení. Vezměte zmačkané šaty, dejte je do sušičky, přidejte 4 – 5 kostek ledu a spusťte program sušení. Při vyšší teplotě postačí na 10 minut.

Led se vlivem tepla promění v páru, oděvy zvlhnou a proudící horký vzduchu je vyžehlí. Nemáte-li led nebo nechcete poslouchat, jak v sušičce bouchá, než se rozpustí, přidejte místo něj k šatům vlhkou utěrku. Udělá vám podobnou službu. S ledem je to ale jednodušší. Stejně tak můžete šaty postříkat vodou z rozprašovače.

Tímto způsobem dokážete „vyhladit” nejen oblečení, které už máte k žehlení připravené. Narovnáte i to, které už jste třeba měli oblečené, není třeba ho prát, jen se nošením zmačkalo. Když jste v časové tísni, sušička žehlí za vás a vy si mezi tím můžete chystat další nezbytnosti, které potřebujete.

Funguje to ale jen v případě, že spotřebič nezaplníte. V případě jednoho nebo dvou kousků, které mají dostatek prostoru.  Když sušičku naplníte celou, kýžený efekt se nedostaví.

Foto: Shutterstock

Vyžehlí za vás i pára v koupelně

Co dělat, pokud nespěcháte, ale víte, že šaty, které si chcete zítra obléci, potřebují přežehlit? A vás žehlení zrovna nebaví? Pověste je na ramínko do koupelny, když se sprchujete. Horký vlhký vzduch bude pracovat za vás. Tento fígl můžete s úspěchem použít i na dovolené. Když oblečení vytažené z kufru bohužel nevypadá stejně, jako když jste ho do něj skládali. A žehlička není po ruce.

Sušte se suchým ručníkem

Potřebujete usušit větší množství vypraného oblečení a opět spěcháte? Celý proces urychlíte, pokud do sušičky přidáte k mokrému prádlu i suchý ručník. Nasaje část přebytečné vlhkosti a vaše prádlo bude suché o něco dříve.  

Foto: Shutterstock

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
YKS
YKS
1 rok

Tak v pračce nebo sušičce?