Paní Růžena přišla na to, jak vypudit veškerý hmyz z domu, už se nevrátí. Natáčela o tom i televize

Jaro, léto, ale i teplý podzim nabízí mnoho příjemných dní, které je krásné strávit nejen doma, ale především na zahradě nebo terase u domu. Pohodlné a bezstarostné posezení však mohou narušit nezvaní hosté v podobě létajícího hmyzu. Především v létě mohou být velmi otravné vosy. Pakliže se tento hmyz objeví ve vaší blízkosti, mějte se na pozoru, aby se neusídlil v bezprostředním dosahu.

Mimo možnosti, které nabízí obchody k odpuzení otravného hmyzu, můžete na vosy vyzkoušet i imitaci vosího hnízda. Minimálně za zkoušku to stojí.

Imitace vosího hnízda

Nápad na využití atrapy vosího hnízda pracuje s předpokladem, že vosy jsou velice teritoriální. Tedy, nelétají na místa, kde je již vosí hnízdo jiného roje, a naopak si udržují dostatečný odstup.

Pokud umíte háčkovat, uháčkujte imitaci vosího hnízda. Nejste-li tak zruční, postačí vám hnědý papírový pytlík. Důležité je, aby nebyl nikde děravý. Nafoukněte ho a zavažte provázkem nebo lýkem tak, aby zůstal nafouknutý. Případně ho můžete vyplnit starými zmuchlanými novinami a zavěsit na místo v blízkosti domu. Pro zavěšení můžete využít strom, okap nebo tyčku zapíchnutou do země.

V případě, že nechcete nic tvořit, naleznete na internetu výběr z falešných vosích hnízd v různé cenové výši.

Foto: Shutterstock

Funguje to

Doposud nebylo vědecky prokázáno, že by imitace vosího hnízda na 100 % odpuzovala další vosy. Avšak ani nebylo prokázáno, že by tak v některých případech nezafungovalo. Pokud si sami falešné vosí hnízdo vyrobíte, nebude vás to skoro nic stát a za pokus to rozhodně stojí.

Pokud si vosy vybudovaly v blízkosti vašeho domu hnízdo, nezkoušejte ho sami odstranit. Mohli byste se se zlou potázat. Vosy budou nejen nevrlé, ale i nebezpečné. Vždy je lepší zavolat odbornou pomoc.

Foto: Shutterstock, zdroje: Best Bees Brothers, USA Today

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments