Pár minut denně tohoto cvičení prodlouží váš život. Ochrání srdce a zlepší stav tepen

Trápit se několik hodin týdně ve fitness centru a jíst zdravě, je to nejlepší, co můžete pro vaše tělo udělat. Ale ruku na srdce. Máte na to čas, energii a vůli? Proto vás jistě potěší, že i krátké a jednoduché cvičení vašemu tělu náramně prospěje.

Mělké dýchání ohrožuje srdce

Pamatujete na doby, kdy nám v hodinách tělocviku říkali, zhluboka se nadechněte? A jak dýcháte teď? Nedostatek času a přemíra stresu vede k mělkému dýchání, to znamená že náš organizmus trpí nedostatkem kyslíku. Největšímu riziku vystavujete srdce a cévy. Naučte se jednoduché dechové cvičení. Snížíte krevní tlak a zlepšíte stav kardiovaskulárního systému.

Co je zapotřebí ke cvičení

K provádění dechového cvičení potřebujete jednoduchý přístroj, který při vdechování působí drobný odpor. Tím posílíte dýchací svaly. Trenažér dýchacích svalů pomáhá osobám při poruchách plic, častému zadýchávání nebo problémy s průduškami. Cvičení se stačí věnovat 30 minut pětkrát týdně.

Foto: Shutterstock

Výsledky po procvičení dýchacích svalů

Výsledky studie uvádějí, že jedinci po šesti týdnech dosáhli stejného snížení krevního tlaku jako ti, kteří se věnovali půl hodinové rychlé chůzi pětkrát týdně. Takový účinek mají obvykle léky na krevní tlak, je příjemným zjištěním, že zlepšení lze docílit i bez léků.

Právě vysoký krevní tlak ohrožuje srdce, je zřejmé, že bychom tento varovný signál neměli podceňovat.

Srdce v kondici udrží správný jídelníček

Pro zdravé srdce by se ve vaší stravě mělo objevit co nejvíce omega-3 mastných kyselin. Najdete je v tučných rybách, v ořechách nebo v semíncích. Vyřaďte nebo minimalizujte konzumaci tučného červeného masa, snižte množství soli a alkoholu. Zkuste jídelníček obohatit o zdravé potraviny. Jezte lososa, tuňáka, avokádo, brokolici, drobné ovoce, listové saláty a obiloviny. Také je důležité myslet na míru stresu, naučte se pravidelně odpočívat.

Foto: Shutterstock, Zdroj: express.co.uk

Autor: Veronika Majerová

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Egoist
Egoist
1 rok

Prosím pěkně a o jaký přístroj jde?