Parazité rádi okupují trávicí trakt. Jak se jich zbavit přírodním způsobem

Parazité se do těla dostávají různými způsoby od špinavých rukou až po konzumaci špatně upraveného masa. Někdy nemáte ani šanci zpozorovat, že se ve vašem těle usadily, ale později o sobě dávají jasně vědět. Jestliže se dlouhodobě cítíte unavení a bez energie, možná je to právě váš případ. Nemusíte se ihned spoléhat na chemickou pomoc, jelikož si vystačíte s domácími metodami.

Druhy parazitů

Běžně se takoví nezvaní hosté usazují ve střevech, odkud se pak dále množí a způsobují čím dál více nebezpečných problémů pro zdraví. Děti nejčastěji trápí roup, kterého mohou přenášet domácí zvířata, ale u dospělých nejsou výjimkou ani tasemnice, škrkavky a mnoho dalších parazitů.

Vyhlaste parazitům válku

Česnek je univerzálním pomocníkem, který dokáže problém s nezvanými hosty vyřešit jednou pro vždy. Nekonzumujte ho samotný, protože by se vám mohlo velmi přitížit, ale udělejte z něj například polévku, přidejte ho ke chlebu s uzeninou a zeleninou nebo ho využijte při přípravě oblíbených pokrmů. Pokud zůstane v syrové formě, uděláte lépe, protože si zachová více prospěšných látek. Konzumujte česnek pravidelně a uvidíte, jak se vám uleví.

Foto: Shutterstock

Vůně koření

Pokud vás česnek svým aroma vyloženě odpuzuje, zkuste sáhnout po příjemnější variantě. Tou je hřebíček, skořice, kurkuma nebo oregano. Všechny výraznější byliny dokážou v našich střevech zázraky. Ještě účinnější jsou v případě, kdy jsou syrové a neprošly sušením nebo vařením. Neváhejte si tak dopřát kořeněné speciality, kterými vyniká například indická kuchyně.

Léčivé čaje

Stejně efektivní práci udělá v domácím prostředí také pravidelné pití čaje. Nespoléhejte však na obyčejné varianty zeleného nebo černého. Vždy do směsi přidejte hřebíček, opět skořici, pelyněk, nebo dokonce kmín. Čaj sice bude na chuť velmi výrazný, ale při pravidelném užívání vám pomůže.

Často se doporučují také alkoholické nápoje. Ty ovšem raději vynechte, pokud si střevní mikroflóru nechcete zcela rozházet. Prospěšné bakterie se vyplatí podporovat, a škůdce naopak účinně hubit.

Foto: Shutterstock, zdroj: MedScape

Autor: Tereza Málková

Zdravý životní styl a objevování nových receptů je něco, co ji vždy naplňovalo, a proto se zde s vámi dělí o své poznatky.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments