Plastové krabičky na jídlo začnou rychle zapáchat. Chytrá hospodyňka to vyřešila, odér okamžitě zmizí

Plastové krabičky na jídlo jsou skvělá věc. Můžeme v nich zamrazovat jídlo, které jsme nestihli sníst, můžeme v nich uchovávat různé potraviny v ledničce a v neposlední řadě si v nich můžeme nosit oběd do práce.

Obzvláště v poslední době, kdy restaurace zdražily svoje meníčka natolik, že už nejsme ochotni za ně každý den platit. Jenže, používáme-li náš box pravidelně, od jídla se zabarví a usadí se v něm pachy předchozích obědů. Nepomůže ani myčka ani kartáč v ruce. A co teď s tím?

4 způsoby, po kterých budou vaše krabičky opět jako nové

Těžko si pochutnáme na koprové omáčce, když ji máme jíst z flekatě červené misky po guláši z minulého týdne. Samozřejmě byl vynikající, ale nemusí se nám nutně připomínat i následující týdny. A kupovat stále nové boxy není řešení. Pokud máte podobný problém i vy, pomůžeme vám ho vyřešit. Nebudete potřebovat nic jiného, než suroviny, které už máte doma.

Vyzkoušejte oblíbeného pomocníka se špínou všeho druhu – jedlou sodu. Udělejte si ze sody a horké vody pastu přímo na dně plastové krabičky. Měla by mít o něco řidší konzistenci než zubní pasta. Rozetřete ji po celé obarvené oblasti, nechte působit asi 30 minut a potom otřete houbičkou a omyjte vodou se saponátem. Výsledek vás mile překvapí. Zbavíte se skvrn i přetrvávajícího nechtěného odéru.

Foto: Shutterstock

Dobře vám poslouží i dezinfekční prostředek na ruce, pokud vám zbyla doma nějaká post covidová zásoba.  Nalijte tekutou dezinfekci na skvrny a zhruba 45 minut si jí nevšímejte. Potom ji vylijte a vytřete box vlhkou papírovou utěrkou. S uspokojením zjistíte, že zabarvení se i s pachy přesunulo z krabičky na papír.

Zajímavá je i metoda, kdy posypete dno misky krystalovým cukrem, ten polijete saponátem na nádobí, trochou teplé vody a asi 5 kostkami ledu. Počkejte, až se led rozpustí a pak to všechno vylijte. Vlhkým hadříkem vydrhněte zbylý cukr a krabičku vypláchněte. Kupodivu i tato zvláštní metoda funguje. A proč ne? Pokud může peeling z cukru olupovat naši pokožku, dokáže i vyškrábat skvrny z plastu.

Pokud potřebujete box jen zbavit přetrvávajícího pachu z minulých jídel, stačí, když ho vytřete octem. Ten sice nedokáže odstranit skvrny,  ale jako pohlcovač pachů je nenahraditelný.

Foto: Shutterstock

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments