Plevel okamžitě skončí. Domácí prostředek z běžných surovin funguje vždy na sto procent

Plevel je věčný nepřítel každého zahrádkáře. Mnozí z nás prožívají nekonečný boj s tímto nezvaným hostem, který se zdá být nezničitelný. Ale existuje účinná cesta, jak se plevele zbavit, a to pomocí přírodních prostředků, které máme přímo doma​.

Chemické prostředky nejsou vždy ideální řešení

Bohužel, chemické metody odstraňování plevele mohou mít nežádoucí vedlejší účinky. Zbytky chemikálií mohou proniknout do půdy a ovlivnit plodiny, které pak konzumujeme. Proto je někdy lepší se obrátit na přírodní způsoby boje proti plevelu.

Kuchyňský ocet jako přírodní herbicid

Kuchyňský ocet může být účinným nástrojem proti plevelu. Jednoduše jej naředíme ve vodě v poměru 1:3 a použijeme na plevel. Kyselina octová z octa má pro plevel fatální účinky. Sice se nepodaří zničit ihned kořenový systém, ale opakovaným postřikem bude rostlina zcela zbavena svých listů a plevel postupně uhyne.

Silný přírodní herbicid pro odolný plevel

Pro odstranění silného a vytrvalého plevele můžete použít domácí herbicid, který se skládá z následujících ingrediencí:

  • 125 gramů hrubozrnné mořské soli
  • 125 mililitrů prostředku na mytí nádobí
  • 375 mililitrů octa
  • půl litru vody

Tento silný prostředek nanesete na listy plevele a sledujete, co se bude dít. Buďte se jistí, že vaše rostliny budou mít opět dostatek prostoru.

Foto: Shutterstock

Mulčování

Mulčování je jednou z účinných přírodních metod pro boj s plevelem. Mulč může být cokoli, co pokrývá a dusí plevel, včetně biologicky odbouratelných produktů jako je karton nebo noviny. Mulč také pomáhá udržovat vlhkost. Nejlepší je použít organický mulč, jako je kůra borovic, sláma, nebo kůra. Dřevěné mulče však při rozkladu odebírají dusík a živiny rostlinám. Mulč by neměl být příliš blízko kmenům stromů nebo stonkům rostlin, to může vést k nemocem nebo hnilobě.

Foto: Shutterstock, zdroj: LawnLove, mbglifestyle

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments