Plněná vejce, jak je dělaly naše babičky. Fantasticky rychlé občerstvení pro návštěvu i na pohodový večer

Pokud se vám narychlo ohlásila návštěva, jistě vás napadne několik možností, jak zachránit občerstvení. Většinou podle toho, co máte zrovna doma. Brambůrky, chipsy, rychlé jednohubky, když je času více, stihnete i něco upéct. Pokud nejste dobře zásobení, ale máte doma vejce, můžete vyzkoušet plněná vejce. Jde o pochoutku, která se dá připravit rychle a nezabere mnoho času. Připravte si vejce, uvařte je natvrdo a náplň do nich už je na vás.

Jak správně uvařit vejce

Není to nijak složité. Do hrnce nalijeme studenou vodu, vložíme vejce a přivedeme k varu. Necháme vařit 5 – 7 minut. Po uplynutí této doby je vložíme pod ledovou vodu. Díky ledové vodě půjdou pak lépe oloupat. Pokud je necháte vařit déle, než je nutné, žloutek se může zbarvit do zelena a nevypadá tak hezky.

Recept na plněná vejce podle našich babiček

Množství a poměr si upravte sami, podle počtu hostů.

Ingredience:

  • 6 vajec
  • 60 g majonézy
  • 1 lžička octa
  • 1 lžička plnotučné hořčice
  • Mletá paprika
  • Sůl
  • Pepř

Postup:

Po vychladnutí vejce rozkrojte. Vyjměte žloutek. Připravte si mísu, do ní dejte žloutky, majonézu, ocet, hořčici a vše spojte do krémové konzistence. Připravte si zdobící sáček a s jeho pomocí vejce naplňte. Pokud nemáte, lze požít lžičku. Nakonec můžete posypat sladkou paprikou.

Fantazii se meze nekladou. Zkuste náplň obměňovat dle chuti a podle toho, co máte zrovna doma. / Foto: Shutterstock

Zkuste i další náplně

Jsou i další možnosti, čím vejce naplníte, je na vás. Postup je vždy stejný, vejce uvaříte, necháte zchladnout, překrojíte, vyndáte žloutky a plníte.  Žloutky můžete smíchat například s nastrouhaným sýrem, máslem, hořčicí, osolit a opepřit – a plněná vejce chutnají zase jinak. Další možností je niva, šunka a máslo. Můžete si ale vymyslet mnoho variant, zkrátka se zařídit podle toho, co dům dal. Pokud talíř s plněnými vejci navíc dozdobíte čerstvou zeleninou a nabídnete košík s pečivem, hosté budou určitě spokojení.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments