Do Česka se dostaly hrozné těstoviny. Prodávaly se ve velkém. Okamžitě je musíte vyhodit, jinak to bude zlé

Člověk si dnes nemůže být jistý tím, co v obchodních řetězcích vlastně nakupuje. Na oko se vše tváří úžasně a slibuje to špičkovou kvalitu, avšak reálně to pak stojí za starou belu. Není tajemstvím, že se do České republiky nevozí zrovna prvotřídní zboží.

Kvalitní to věru není

Ovšem pokud jde o bezpečnost, tam je třeba být nekompromisní. Obchodní řetězce a výrobci musí dodržovat platnou legislativu a nemohou si dělat, co se jim zachce. A to se bohužel někdy děje. Státní zemědělská a potravinářská inspekce v poslední době hodně úřaduje, ovšem je třeba si přiznat, že zachytí pouze část problematických potravin, které se potom musí stahovat z obchodů.

Tentokrát to je ale velmi vážné, jelikož jde o oblíbenou potravinu, která se prodávala ve velkém. Nalezena byla v obchodním řetězci Kaufland a nejde o nic menšího než těstoviny, navíc ještě s označením bio.

Produkt nese název K-Bio Dinkel Vollkorn Fusilli. Kaufland ho tedy prodával pod svou privátní značkou, kterou hojně propaguje. Ovšem představa, že si tady kupujete něco kvalitního, by byla skutečně iluzorní. Něco tak hrozného se totiž jen tak nevidí.

Foto: Shutterstock

Našli tam nehezké věci

V potravině byl překročen maximální povolený limit pro obsah námelových alkaloidů. Potravina není považována za bezpečnou, pokud je kontaminována cizorodými látkami,” uvedla inspekce ve svém hlášení. Tyto látky jsou produkovány působením plísně a mohou způsobit dokonce otravu.

Čtěte také: Kaufland rozjel velkou novinku. Češi jsou naprosto nadšení, tohle tady chybělo

Těstoviny můžete mít ještě doma ve špajzu, jelikož minimální trvanlivost je až do 11. dubna 2026. Balení má hmotnost 0,5 kg a výrobek vyprodukovala společnost Spaichinger Nudelmacher z Německa.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Jiří
Jiří
5 měsíců

Pak zase napište něco o Polsku nakupují tam co nám začla vládnout ta mafie zlodějů a podvodníků a nezaznamenal jsem jediný problém jako v Česku bych vyházel dle vás půl nákupu

Petr
Petr
5 měsíců

👍