Pociťujete nedostatek energie? Baterky lze dobít rychle

Nedostatek energie čas od času potrápí snad každého z nás. Jakmile na sobě pociťujeme, že se nám nedostává síly, jako první nás napadne uvařit si šálek pořádně horké kávy. Jasně, kafe nám skutečně pomůže vzpružit organismus, který se cítí unavený, rozhodně to s ní ale nesmíme přehánět. Pakliže totiž nedostatek energie řešíte jedním šálkem kávy za druhým, pak můžete svému tělu spíše uškodit.

Co pomáhá na nedostatek energie?

Možná i vám se někdy stane, že se cítíte bez energie, nemáte sílu a pociťujete únavu. Teď v zimě je nedostatek energie možná o něco diskutovanějším tématem, nežli například v létě – v zimě na nás často padá dřívější stmívání, vstávání do tmy a celkově tohle období únavě krásně napomáhá.

Máme pro vás několik tipů, které fungují v případě, kdy pociťujete, že nemáte energie na rozdávání – tedy pro chvíle, kdy máte naopak pocit, že se vám energie nedostává a že ji potřebujete doplnit.

Tip první: dopřejte tělu vitamín D

V zimě sluníčko příliš nesvítí, takže oproti létu nemůže naše tělo přirozeně vstřebávat tolik důležitý vitamín D. Proto je potřeba jej v tomto období doplňovat prostřednictvím potravin, které vitamín D obsahují – do jídelníčku zařaďte lososa, avokádo nebo třeba vajíčka.

Tip druhý: pochutnejte si na bylinkovém čaji

Bylinky mají na naše tělo a zdraví celkově velmi pozitivní vliv, proto se není čemu divit, že na ně sázely i ony známé báby kořenářky. Jestliže máte pocit, že vám chybí energie, dejte si třeba zelený čaj, šípkový čaj nebo zázvorový čaj s medem a citronem.

Tip třetí: hodně pijte

Možná vás to překvapí, ale nedostatek energie může být způsobený i tím, že nedodržujete pitný režim? Pokud málo pijete a vaše tělo se cítí dehydratované, pak se nemůžete divit, že se vám odmění právě tím, že vám bude chybět energie. Proto se snažte pitný režim dodržovat svědomitě a tělo patřičně zásobovat vodou.

Tip čtvrtý: dopřejte si pohyb

I když to zní nelogicky, opravdu to funguje. Představte si třeba situaci, kdy sedíte v práci za stolem a najednou máte pocit, že se vám chce spát. V takovou chvíli udělejte jediné: zvedněte se, pokud vám to pracovní morálka dovolí a jděte se na 5 minut projít. Protáhněte se, projděte se po chodbě, udělejte několik kroků po místnosti. Budete se divit, ale pomůže vám to!

Autor: Nikol Bláhová

Jsem milující maminka malé princezny a zároveň kreativní duše, která ráda skrze své články předává čtenářům nové a zajímavé informace. Vystudovala jsem IT, ale má životní cesta se měla ubírat směrem psaní. Mým snem je napsat knihu - a nejen jednu. Zdraví má každý z nás jen jedno, proto bychom o sebe měli pečovat s láskou, budu ráda, když se díky mým článkům dozvíte něco užitečného.