Podle typu krve lze do značné míry předpovědět, jaké nemoci vám mohou hrozit

Znáte svou krevní skupinu? Jestliže se vám tento fakt zdá jako nepodstatný, možná záhy změníte názor. Tento lidský aspekt totiž výrazně rozhoduje o tom, které nemoci vás mohou více ohrozit, a proti kterým jste naopak účinně vyzbrojeni. Každá krevní skupina se totiž s onemocněním vypořádává po svém.

Krevní skupina A

Odborníci se domnívají, že nositelé tohoto typu krve jsou původem zemědělci. Jelikož lidé domestikovali zvěř a pěstovali mnoho obilnin, přizpůsobilo se jejich trávení právě tomuto typu potravy.

Maso sice konzumovali, ale jen občasně, a proto jeh nadměrná konzumace může vyvolat nepříjemnosti. Střeva jsou velmi citlivá a náchylná k rakovině. Posilován by měl být zejména imunitní systém, a to zelenými potravinami.

Krevní skupina B

Nositeli této krevní skupiny byly mongolské a kavkazské kmeny. Ty neměly tolik možností k zemědělství, vzhledem k tehdejší nehostinné krajině, a proto spoléhaly na maso a mléčné výrobky.

I když jsou jedinci s touto krví psychicky odolnější, jejich tělo může postihnout cukrovka, dýchací obtíže, nebo roztroušená skleróza.

Krevní skupina AB

Spojením dvou předchozích vznikla skupina AB. Ta spojuje dobré vlastnosti obou, ale také posiluje ty negativní. Cukrovka je jedním z největších strašáků těch, kteří mají tuto krevní skupinu.

Krevní skupina 0

Našim nejstarším předkům kolovala v žilách právě tato krev. V těch dobách se ještě lidé živili lovem. V době ledové neměli jiný způsob obživy, a proto maso tvořilo velkou část jejich jídelníčku.

Jsou silní, jejich imunita je chrání před spoustou onemocnění, ale přeci jen se u nich najde pár neduhů.

Citlivý mají totiž  místo střev zejména žaludek, kde se může při špatném stravování objevit také rakovina. Často bojují s rozličnými typy alergií a nepříjemnými záněty.

Rh faktor

Rozhodující je také Rh faktor. Rozlišují se dva druhy. Pozitivní, který je odborníky vnímán jako silnější a odolnější, a pak negativní, který má nejasnou minulost a původ. Je náchylnější k různým chorobám a psychickým poruchám.

Foto: Freepik

Autor: Tereza Málková

Zdravý životní styl a objevování nových receptů je něco, co ji vždy naplňovalo, a proto se zde s vámi dělí o své poznatky.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments