Pokud dáte do pračky tyhle věci, okamžitě snížíte její životnost o 5 let. To je důvod, proč lidem tak často odcházejí

Vložit prádlo do pračky, přidat prací prášek a aviváž pro krásnou vůni je poměrně snadné. Stačí zvolit správný program a pračka udělá zbytek práce. Nicméně možná vás překvapí, že i praní prádla má svá pravidla a jsou určité věci, které byste rozhodně neměli dávat do pračky.

Tenisky

Důvodem proč by se neměly tenisky prát v pračce je fakt, že tenisky mohou poškodit samotný bubnový mechanismus pračky. Pokud dáte do pračky tenisky, které jsou těžké nebo na sobě mají tvrdé zbytky bláta, mohou tyto věci poškodit bubnový mechanismus a vnitřní díly pračky. Proto se doporučuje tenisky umýt ručně. Tím se lze vyhnout nežádoucím následkům a prodloužit životnost pračky.

Kovové předměty

Kovové předměty by se neměly prát v pračce, protože mohou poškodit vnitřní díly a povrch pračky. Kovové předměty, jako jsou náušnice, řetízky nebo klíče, mohou způsobit poškrábání na skleněné nebo plastové vnitřním povrchu bubnu a následně také poškodit jeho mechanismus. Kromě toho mohou kovové předměty vyvolat elektrostatický výboj a poškodit citlivé elektronické díly v pračce.

Foto: Shutterstock

Papír a textilie

Ve chvíli, kdy dáte do pračky papírové ubrusy nebo textilie, například látkovou kabelku, mohou se rozpadnout a způsobit zablokování filtrů a trubek. Také mohou způsobit poškození bubnu pračky. Kromě toho může dojít k tomu, že se na textiliích nebo papíru zachytí vlákna a jemné částice, což může vést k zhoršení kvality praní a znečištění dalšího prádla.

Malé dětské hračky

Pokud vám jde o čistotu dětských hraček, je lepší je umýt ručně. Navíc, některé hračky mohou obsahovat kovové nebo elektronické součástky, které mohou být citlivé na vodu a prací přípravky. Pokud máte pochybnosti, zda může být hračka prána v pračce, zkontrolujte návod od výrobce. Obecně platí, že většina hraček by měla být umývána ručně nebo ošetřována speciálními čistícími prostředky.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Pavel
Pavel
1 rok

Pro pána Jána Zas takový nesmysl? Tenisky v pračce to uź je teda extrém.