Pokud vám pračka špatně pere a prádlo zapáchá, musíte do ní hodit jednu věc. Doma ji má každý

O čištění praček a celkové péči o ně už toho bylo napsáno hodně. Nicméně tento ověřený trik s uklízecí pomůckou, kterou máte na 99 % doma, pravděpodobně ještě neznáte. Takže ho musíte vyzkoušet, protože kdo by si nepřál mít voňavou pračku, tím pádem i voňavé prádlo, že?

Jedlá soda nepřekvapí, ale drátěnka ano

Že se pračka dá vyčistit jedlou sodou, případně octem, to už jste nejspíš četli, slyšeli, možná i zkoušeli. Tedy nic nového. Ale že se na dokonalé vyčištění pračky dá použít i drátěnka, to může být pro mnohé překvapení. Jaký je tedy postup?

  1. Do bubnu prázdné pračky nasypte cca 40 g jedlé sody.
  2. Do pračky vložte čistou drátěnku.
  3. Spusťte pračku na prací cyklus s co nejvyšší teplotou.
  4. Za 15 minut praní přerušte a drátěnku vyndejte.
  5. Nyní můžete opět cyklus spustit a nechat dojet do konce.

Hurá! Po tomto triku vám bude pračka vonět. Jak to celé funguje? Jedlá soda je proslulá svou schopností pohltit pachy. Drátěnka je zase úžasná díky svým abrazivním vlastnostem. Dokáže na sebe navázat i drobné nečistoty z bubnu pračky, aniž by ho poškodila.

Čím vším dalším se dá pračka vyčistit?

Foto: Shutterstock

Vyzkoušejte kyselinu citronovou

Do dávkovače na prací prostředky nasypte také množství kyseliny citronové, jaké běžně používáte pracího prášku. Spusťte prací program s co nejvyšší teplotou a nechte prázdnou pračku prát. Výsledek? Pračka jako nová. Tento postup stačí úplně bohatě zopakovat dvakrát ročně.

Nejoblíbenější metoda? Samozřejmě ocet

Bílý ocet se dá vyhlásit za nejužitečnějšího a nejuniverzálnějšího úklidového pomocníka, a ani u pračky to nebude jinak. Můžete jej nalít do dávkovače na prací prostředky nebo rovnou do bubnu. Vystačíte si s přibližně dvěma hrnky, netřeba jeho množství přehánět. Opět zvolíte program s co nejvyšší teplotou a perete naprázdno. Ocet odstraní nečistoty, menší usazeniny i zápach. Toto čištění provádějte rovněž maximálně dvakrát, třikrát za rok.

Foto: Shutterstock

Autor: Hana Bordovská

Redaktorka serveru AAzdravi.cz

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments