Pokud vyhodíte obal od drahých vajíček, dejte si okamžitě pohlavek. Má fantastické využití

Vajíčka jsou dnes velmi drahá, na čemž jen tak něco nezměníme. Na druhou stranu si jejich nákup můžete zpříjemnit tím, že obal od nich nevyhodíte, ale naopak zužitkujete. Nevěřili byste, na co všechno se takový karton od vajec může hodit, a to ať už je menší nebo větší.

Lidé si myslí, že je to papír

Možná vás překvapí skutečnost, že obal od vajec byste neměli házet do tříděného odpadu, tedy do papíru. Nejde totiž o papír, který by bylo možné recyklovat. Z toho důvodu je nutné je házet do běžného odpadu, i když vám to může být zprvu proti srsti. Následně potom totiž skončí na skládkách. Ve skutečnosti ale tyto obaly nemusíte vyhazovat vůbec. Dají se totiž skvěle využít v domácnosti.

Když už ale chcete obal přeci jen vyhodit, nabízí se lepší možnost než popelnice. Pakliže máte kompost, rozdělte obal na menší kousky, smíchejte s jiným organickým materiálem a rozprostřete v kompostové zemině. Takto se obal postupně rozloží.

Foto: Shutterstock

Pomocník na zahradě

Velkou výhodou kartonů od vajec je to, že se dají dobře tvarovat a jsou velmi měkké. Skvěle proto poslouží namísto mulčovací kůry, kdy si jimi můžete vyznačit zahradní cesty či okraje záhonů. Ochrání před prorůstáním plevele a časem přirozeným způsobem zetlí. Dobrou zprávou je, že neobsahují žádné věci, které by mohly ohrozit váš záhon. Jakmile zmizí, nahradíte je dalším obalem od vajec.

Každý zkušený zahradník nebo zahradnice dobře ví, že malá semínka je před výsadbou nutné nechat vyklíčit. Jde o různé rostlinky, například saláty, jež po vyrašení lístků přesadíte na záhon.

Právě tady je možné využít kartony od vajec, a to proto, abyste rostlinu nepoškodili. Každé semínko dáte na své místo, a když vyraší, karton prostě rozstříháte. Přesazení potom proveďte i s kalíškem z kartonu, který se pak po čase opět rozloží. Rostlině se potom bude v záhonu skvěle dařit.

Foto: Shutterstock

Autor: Tereza Vávrová

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Dlouhodobě se zajímá o spotřebitelská a ekonomická témata, která mají vliv na životy lidí. Prošla řadou médií, kde získala velké množství zkušeností o tom, co je opravdu důležité.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments